کمر داعش در افغانستان شکسته شده است

یک شنبه 31 ثور 1396/

نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده امریکا و اردوی ملی افغانستان از آغاز ماه مارچ به این سو ۷۵۰ تن از جنگجویان گروه تروریستی داعش را در افغانستان کشته‌اند.
مقامات اردوی ایالات متحده امریکا روز جمعه گفتند که در جریان عملیات مشترک نیروهای امریکایی و افغانستان علیه مواضع داعش، شبکه پیچیده‌یی از mandegar-3تونل‌ها، مراکز اکمالاتی، عملیاتی و طرح‌ریزی این گروه تروریستی نیز از بین برده شده اند.
خبرگزاری آلمان به نقل از اردوی ایالات متحده گفته است که ساحه تحت کنترول داعش در افغانستان به دو سوم ساحات سابقه کاهش یافته است.
نیروهای امنیتی افغانستان باید در کنار مبارزه با گروه تروریستی داعش، جنگ با طالبان تندرو را نیز پیش ببرند، جنگی که برای آنان تلفات زیادی را به بار می‌آورد.
طالبان از زمانی که نیروهای جنگی ناتو در پایان سال ۲۰۱۴ از افغانستان خارج شدند و ماموریت آموزشی و مشورتی “حمایت قاطع” جایگزین ماموریت جنگی ناتو گردید، حملات شدیدتر و گسترده تری را انجام می دهند.
نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای امریکایی با حمایت هوایی از یک سال قبل علیه مواضع داعش در این کشور می جنگند.
ایالات متحده امریکا در ماه اپریل بزرگترین بمب غیراتومی اش را بر مخفیگاه های گروه تروریستی “دولت اسلامی” در ولسوالی اچین ولایت شرقی ننگرهار انداخت.
براساس گفته مقامات افغان ۹۶ جنگجوی داعش در آن حمله با بزرگترین بمب امریکایی کشته شده و تمام شبکه مخفیگاه و سلاح و مهمات این گروه تروریستی در آنجا نابود شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.