کمـک به بی‌جا شـده‌گـان در مالستـان

گزارشگر:چهار شنبه 23 عقرب 1397 ۲۲ عقرب ۱۳۹۷

mandegarجمعیت هلال احمر افغانی از فرستادن کمک‌های بشری به یک هزار خانوادۀ بی‌جاشده،‌ آسیب‌دیده و قربانیان جنگ در ولسوالی‌های مالستان و جاغوری ولایت غزنی خبر داده است.
در اعلامیۀ جمعیت هلال احمر افغانی که سه‌شنبه ۲۲ عقرب، منتشر شده، آمده است که این کمک‌ها به منظور کاهش آلام بشری برای حدود هفت هزار نفر از آسیب‌دیدگان و قربانیان جنگ در ولسوالی‌های مالستان و جاغوری فرستاده شده است.
اعلامیه افزوده است که این کمک‌ها که شامل خیمه، کمپل،‌ ترپال،‌ وسایل آشپزی، برنج، لوبیا،‌ روغن، شکر، چای و… می‌باشد، در دو مرحله به بی‌جاشدگان توزیع می‌شود.
در بخشی از اعلامیه آمده است که دو تیم سیار صحی ولایت‌های لوگر و غزنی نیز به منظور عرضه‌ی خدمات صحی به بی‌جاشدگان و آسیب‌دیدگان به ساحه فرستاده شده‌اند.
براساس اعلامیه: «این کمک‌ها می‌تواند به نیازمندی‌های ابتدایی بیجاشدگان و قربانیان جنگ پاسخ بگوید اما برای کمک‌های بیشتر، جمعیت هلال احمر افغانی از نهادهای کمک‌رسان، سرمایه‌داران و در مجموع از مردم افغانستان خواستار مشارکت و همکاری می‌باشد».
این در حالی است که در جریان جنگ‌های روزهای اخیر در ولسوالی‌های مالستان و جاغوری ولایت غزنی، نزدیک به ۶۰۰ خانواده از این دو ولسوالی به مرکز غزنی و بیش از ۲۶۰ خانواده‌ی دیگر به ولایت بامیان بی‌جا شده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.