کمیتۀ امنیت ملی پاکستان: خواهان عادی‌سازی روابط با افغانستان هستیم

گزارشگر:دو شنبه 30 اسد 1396 ۲۹ اسد ۱۳۹۶

mandegar-3کمیته امنیت ملی پاکستان ضمن حمایت کامل از عادی‌سازی روابط با افغانستان اعلام کرد از مذاکرات صلح در این کشور پشتیبانی می‌کند.
شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان سرپرستی اجلاس کمیته امنیت ملی را به عهده داشت.
همکاری با افغانستان و راهکارهای مدیریت بهتر مرز مشترک با این کشور از مواردی بود که در اجلاس کمیته امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش داون، در پایان این اجلاس کمیته امنیت ملی پاکستان با انتشار بیانیه‌یی اعلام کرد اسلام‌آباد از صلح در افغانستان طبق خواسته مردم این کشور حمایت می‌کند.
کمیته امنیت ملی تأکید کرد اسلام‌آباد در مسیر امنیت پایدار در افغانستان گام برمی‌دارد و در قبال انتظار دارد دولت کابل از ورود تروریست‌ها به پاکستان جلوگیری کند.
کمیسیون امنیت ملی پاکستان حمایت کامل خود را از عملیات‌های ضد تروریسم ارتش موسوم به رد الفساد و خیبر ۴ که در مرزهای افغانستان انجام می‌شود اعلام کرد.
خرم دستگیرخان وزیر دفاع، احسن اقبال وزیر داخله، خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه، جنرال زبیر محمود حیات رییس ستاد مشترک ارتش، قمر جاوید باجواه فرمانده ارتش، سهیل امان فرمانده نیروی هوایی، دریادار ذکا الله فرمانده نیروی دریایی و جنرال نوید مختار رئیس سرویس امنیت پاکستان آی اس آی از کسانی بودند که در اجلاس کمیته امنیت ملی شرکت کردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.