کمیتۀ سیاسی احزاب: حکومت مانع استفاده از تکنالوژی در انتخابات است

۱ ثور ۱۳۹۸

کمیتۀ سیاسی احزاب با نشر اعلامیه‌یی گفته که حکومت به صورت مشکوک تلاش دارد در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری از تکنالوژی استفاده نشود.
کمیتۀ سیاسی احزاب گفته که هرگونه تلاش حکومت برای عدم استفاده از تکنالوژی در انتخابات آیندۀ ریاست‌جمهوری خلاف منافع ملی کشور است.
mandegarدر اعلامیه‌یی کمیتۀ سیاسی احزاب، تطبیق قانون تعدیل شده انتخابات بر حکومت و کمیسیون انتخابات را الزامی خوانده است.
پیش از این حکومت با تعدیل قانون انتخابات مبتنی بر تغییر نظام انتخاباتی از سیستم رأی واحد غیرقابل انتقال به سیستم چند بُعدی، استفاده از تکنالوژی بایومتریک در مراحل ثبت نام، شناسایی رأی‌دهنده و رأی‌دهی را در روندهای انتخاباتی الزامی کرده است.
اکنون اما کمیتۀ سیاسی احزاب گفته است: «اخیراً حرکت‌های مشکوکی برای عدم تطبیق تکنولوژی و همچنان عدم تطبیق نظام انتخاباتی چند بُعدی راه افتاده است که ما آن را در مخالفت صریح با قانون و مخالف منافع ملی و سبوتاژی برای انتخابات شفاف و عادلانه می‌دانیم.»
در اعلامیۀ کمیتۀ سیاسی احزاب تاکید شده که برگزاری انتخابات‌های پیش‌رو براساس نظام انتخاباتی چند بُعدی و استفاده از تکنولوژی بایومتریک مسجل قانون است و هیچ‌کسی صلاحیت عدم تطبیق آن را ندارد.
اعلامیه افزوده که هر دو مورد (بایومتریک و ام دی آر) خط سرخ احزاب سیاسی در انتخابات‌های پیش‌رو است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.