کمیتۀ مبارزه با حوادث: برای ۶۲۸۰ فامیل آسیب دیده کمک‌‌‌‌‌رسانی شده است

چهارشنبه 15 ثور 1395/

mandegar-3کمیتۀ مبارزه با حوادث افغانستان می‌گوید که برای ۶۲۸۰ فامیل آسیب دیده از سیلاب‌های اخیر و بیجا شده‌‌‌های جنگی در ولایات مختلف کشور کمک رسانی کرده است.
مجلس سنا در نشست عمومی دیروز (سه شنبه ۱۴ثور) خود، اعضای کمیتۀ مبارزه با حوادث و حالات اضطرار در پیوند به چگونگی رسیدهگی به آسیب دیده‌گان سیلاب‌های اخیر در ولایات و بی‌جا شده‌های جنگی فرا خوانده بود.
اما محمد اسلم سیاس معین و سرپرست وزارت مبارزه باحوادث گفت: “به آسیب دیده‌های حوادث طبیعی و جنگی که از نیمه دوم ماه حوت تا ختم ماه حمل در ولایت‌های مختلف کشور رخ داده است کمک‌رسانی صورت گرفته است”.
آقای سیاس افزود: جمعاً در تمام ولایت‌های آسیب دیده به ۶۲۸۰ فامیل که از رهگذر حوادث طبیعی و غیرطبیعی متضرر شده بودند کمک‌های خوراکی، پوشاکی، مسکن و نقدی جهت حل مشکلات روزمره شان توزیع شده است.
به گفتۀ او، در بیشتر از دو ماه گذشته ولایت‌های نورستان، کنر، لغمان، ننگرهار، خوست، پکتیا، پکتیکا، قندوز، زابل، ارزگان، هلمند، قندهار، غور، فراه، بادغیس، هرات، فاریاب، جوزجان، غزنی، سرپل، سمنگان، بلخ، تخار، بغلان، میدان وردک، دایکندی، بامیان، پنجیشر، کاپیسا، پروان و کابل حوادث طبیعی و غیر طبیعی رخ داده است.
او تاکید ورزید: کمیتۀ مبارزه حوادث در جریان و بعد از حوادث، فعالیت های در خور توجهی را انجام داده و خواهند داد.
اما سناتوران از توزیع غیر عادلانه کمک‌ها به متضررین انتقاد کرده و یاد آور شدند که در برخی موارد، مسوولان محلی بجایی که این کمک ها را به متضررین برسانند به خویش و قوم خود توزیع می‌کنند.
اما، سیاس این نقیصه را در توزیع کمک‌ها به متضررین، پذیرفت و یاد آور شد: کمیته مبارزه با حوادث به همکاری مردم و ایجاد کمیته‌ها در سطح ولسوالی‌ها تلاش می‌کند به این مشکل رسیدهگی کند.
این در حالی است که باران‌های چند روز گذشته، نیز در برخی ولایت های کشور از جمله غور و سمنگان خساراتی را به بار آورده است.
معین اداره مبارزه با حوادث نیز جاری شدن سیلاب ناشی از باران‌ها را تایید کرد و گفت: پس از تکمیل شدن آمار و ارقام تلفات و خسارات کمک‌رسانی به متضررین صورت می‌گیرد.
سیلاب‌ها در دو ماه گذشته در نقاط مختلف کشور تلفات جانی و خساراتی هنگفتی را بر مردم تحمیل کرده است.
سناتوران می‌گویند که کمک‌های توزیع شده به متضررین اند بوده و کفایت نمی‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.