کمیسیون انتخابات: آرای حنیـف اتمـر قابـل اعتبـار نیست

۲ جدی ۱۳۹۸

کمیسیون انتخابات اعلام کرده است که آرای حنیف اتمر مانند سایر کاندیدان انصراف داده شده از انتخابات ریاست‌جمهوری، قابل محاسبه و اعتبار نیست.
کمیسیون انتخابات دیروز با نشر یک اعلامیه گفته است که محمد حنیف اتمر خود را در روند انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرده و اسمش نیز در برگۀ رأی‌دهی با شماره ۱۷ به چاپ رسیده بود.
این کمیسیون اما خاطرنشان کرده، به دلیل این که اتمر در جریان مبارزات انتخاباتی از کاندیداتوری انصراف داد و انصرافش بعد از چاپ شدن اوراق رأی‌دهی بود، آرایش مانند سایر کاندیدان منصرف شده قابل محاسبه و اعتبار نیست و جایگاه اش نزد کمیسیون مستقل انتخابات مانند سایر کاندیدان منصرف شده است.
این اظهارات کمیسیون انتخابات در حالی مطرح شده است که علی‌رغم حذف نام سایر کاندیدان انصراف داده از انتخابات، نام حنیف اتمر همچنان در اعلام نتایج ابتدایی در میان کاندیدان قرار دارد.
حنیف اتمر پس از آن از کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری کنار رفت که او با چاپ عکس عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت در کنار عکس خود به عنوان صدراعظم آینده مخالفت کرده و این باعث شد تیم انتخاباتی او از هم بپاشد.
حنیف اتمر، روز سه شنبه (۲ میزان) با نشر اعلامیه‌یی گفته بود: “می‌خواهم تصمیم خود را مبنی بر عدم اشتراک در رقابت‌های انتخابات به تاریخ ششم میزان ۱۳۹۸ خورشیدی، با حفظ حق خود به حیث کاندید، در صورتی‌ که انتخابات به تعویق بیافتد، یک بار دیگر به سمع هموطنان عزیز خود برسانم که در انتخابات پیشرو موقف بی‌طرفی را اختیار کرده و از هیچ کاندیدای مشخصی حمایت نمی‌نمایم.”

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.