کمیسیون انتخابات: جانِ نامزدان در خطر است

گزارشگر:6 دلو 1392 ۵ دلو ۱۳۹۲

کمیسیون انتخابات نگران امنیت نامزدان انتخابات ریاست‎جمهوری و معاونان‌شان در جریان مبارزات انتخاباتی است.
کمیسیون مستقل انتخابات با توجه به وضعیت امنیتی در کشور، خطر در برابر زنده‌گی نامزدان ریاست‌جمهوری سال آینده و معاونین آنها را دور از احتمال نمی‌داند.
مسوولان در این کمیسیون می‌گویند به خاطر جلوگیری از تهدیدات احتمالی، طرحی را پیش از این ترتیب و آن را با ارگان‌های امنیتی شریک ساخته اند تا در هر مرحله از انتخابات تدابیر امنیتی لازم را اتخاذ کنند.mandegar-3
ضیاالحق امرخیل رییس دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات روز شنبه به رادیو آزادی گفت: نگرانی‌هایی وجود دارند؛ زیرا کمیسیون مستقل انتخابات در حالت جنگ، انتخابات را برگزار می‌کند. زمانیکه مسأله جنگ و تهدیدات مطرح می‌شود، این خالی از خطرات و مشکلات نیست. همین علت است که کمیسیون مستقل انتخابات از تجارب گذشته خود استفاده کرده و از نیروهای امنیتی خواسته است تا امنیت را تامین کنند که هم کاندید بتواند در فضای امن پیام خود را برساند و هم کمیسیون برای برگزاری انتخابات آماده گی بگیرد.
این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شوند که پس از چاشت روز جمعه محمد اسماعیل یکی از معاونین عبدرب الرسول سیاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در ولایت هرات مورد یک حملۀ انتحاری قرار گرفت. اما آقای اسماعیل خان از این حمله جان سالم بدر برد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.