کمیسیون شکایات: تاهنوز روی چگونگی روند بازشماری آرا تصمیم گرفته نشده است

۱ دلو ۱۳۹۸

مسوولان در کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گویند که تاهنوز روی چگونگی بازشماری آرای محلاتی که به بازشماری سوق داده شده‌اند گرفته نشده است.
در نتیجۀ رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی آرای ۲۵۵۵ محل از سوی دفاتر ولایتی کمیسیون شکایات به بازشماری رفته‌اند.
اما حالا مسوولان کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گویند که تاهنوز دربارۀ چگونگی آغاز روند بازشماری آرای محلاتی که به بازشماری رفته‌اند تصمیم گرفته نشده است.
محمد قاسم الیاسی دبیر و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی دیروز در یک نشست خبری در کابل گفت: «محلاتی که آرای آن به بازشماری رفته است در مورد آن شکایاتی استیناف‌خواهی در کمیسیون شکایات ثبت شده است».
آقای الیاسی گفت: «حالا یک بحث است که آیا محلات که به بازشماری رفته‌اند مستقیماً بازشماری شوند و یا اول به شکایات استیناف‌خواهی آنها رسیده‌گی شود و باز به بازشماری برود در این مورد تاهنوز فیصله نشده است».
او بیان داشت تا آخر هفته رهبری هر دو کمیسیون در این باره تصمیم نهایی خود را می‌گیرند.
در همین حال، زهره بیان شینواری رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید: «در کل ۶ هزار و ۲۹۲ شکایات استیناف‌خواهی در ارتباط به فیصله‌های دفاتر ولایتی ما در کمیسیون مرکزی از سوی سه تکت‌انتخاباتی (دولت ساز، ثبات و همگرایی و صلح و عدالت اسلامی) ثبت شده است».
بانو شینواری گفت: «از ولایات پروان، میدان وردک، تخار، جوزجان و بادغیس هیچ شکایت استیناف‌خواهی ثبت نشده است».
او با بیان اینکه در حال حاضر شکایات انتخاباتی در مرحله تحلیل، تصنیف و طبقه‌بندی قرار دارد گفت: «ما مطابق قانون و طرزالعمل‌های انتخاباتی امروز{دیروز} روند رسیده‌گی به شکایات استیناف را آغاز کردیم و تلاش داریم که در مدت ۱۵ روز کاری به این شکایات رسیده‌گی نماییم».
رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی گفت: «ما مستقلانه با کمال ایمان‌داری و بی‌طرفی به شکایات استیناف‌‌خواهی رسیده‌گی می‌کنیم».
انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ششم میزان در سراسر کشور برگزار شد که نتایج ابتدایی آن به تاریخ اول ماه جاری از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شد.

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.