کودک ۱۲ ساله طالبان را فـریفت

دوشنبه 9 قوس 1394/

mandegar-3یک نوجوان ۱۲ ساله که از طرف گروه طالبان برای انجام یک حمله انتحاری آموزش دیده بود، پیش از انجام حمله، خود را به پولیس تسلیم کرد.
جاوید بیدار، سخنگوی والی فاریاب درگفت‌وگوی تلفنی در کابل گفت که این نوجوان ۱۲ساله درازای ۷ هزارافغانی معادل تقریبی ۱۱۰ دالر امریکایی برای انجام عملیات انتحاری، در اختیار گروه طالبان قرار داده شده بود.
وی افزود: طالبان، مواد منفجره را روی بدن این نوجوان که زکریا نام داشته، قرارمی دهند و وی را برای انجام عملیات انتحاری به ساختمان فرماندهی پولیس شهرستان قیصار فاریاب، اعزام می‌کنند، اما این کودک قبل از انفجار، خود را به این فرماندهی تسلیم می‌کند.
سخنگوی والی فاریاب درباره برخورد قانونی با پدر این کودک که وی را در اختیار طالبان قرار داده است، گفت که پولیس، قصد بازداشت پدراین نوجوان را داشت، اما وی در منطقه تحت کنترل طالبان سکونت دارد و در حال حاضر امکان دسترسی به وی میسر نیست.
گروه طالبان دربرخی ازعملیات انتحاری خود از نوجوانان استفاده می کند و منابع می‌گویند که این گروه همچنین در برخی از شهرستان‌ها که کنترل آن مناطق را در دست دارند، مکاتب این مناطق را تعطیل کرده اند و از دانش آموزان این مدارس برای انجام عملیات انتحاری استفاده می کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.