گروه دیگر مهاجران افغانستان از آلمان اخراج می‌شوند

شنبه 5 حمل 1396/

مقامات آلمانی گفته اند که این کشور در روزهای پایانی ماه مارچ گروهی دیگر از پناهجویان افغانستان را اخراج می‌کند که درخواست پناهندگی شان رد شده است. قرار است چهارمین پرواز از این نوع به تاریخ۲۷ مارچ انجام شود.
این پرواز شامگاه ۲۷ مارچ از یکی از میدان‌های هوایی آلمان صورت می‌گیرد و بامداد ۲۸ مارچ مهاجران اخراج شده را در کابل پایتخت افغانستان پیاده mandegar-3خواهد کرد.
دو مقام ارشد وزارت امور مهاجران افغانستان این موضوع را تایید کردند. برای این مقامات، مبدا پرواز از آلمان هنوز مشخص نشده است.
اینکه چند تن در این پرواز از آلمان اخراج خواهند شد را مقامات افغان صبح روزی به دست می آورند که قرار است طیاره در میدان هوایی کابل نشست کند.
براساس اعلامیه مشترکی که میان اتحادیه اروپا و افغانستان امضا شده، کشورهای عضو این اتحادیه اجازه ندارند در هر پرواز بیش از ۵۰ مهاجر اخراج شده را انتقال دهند. تا ماه اپریل نیز این محدودیت در هر پرواز معتبر است.
در سه پروازی که از اواخر ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ انجام شده، مقامات آلمانی توانسته اند فقط ۷۷ مهاجر افغان را کشورشان اخراج کنند که درخواست های پناهندگی شان رد شده بود.
همه مهاجرانی که تاکنون از آلمان اخراج شده اند، مردان جوان و مجرد هستند. اخراج مهاجران رد شده افغان به کشور بحران زده و درگیر جنگ افغانستان همواره در جامعه آلمان و در میان سیاستمداران این کشور بحث برانگیز بوده است.
در آلمان حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ مهاجر افغان زندگی می کنند که درخواست پناهندگی شان رد شده و باید خاک این کشور را ترک کنند. حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ تن از این میان با سند اقامت “دولدونگ” در آلمان زندگی می کنند، به این معنی که حضورشان در این کشور تحمل شده است.
اخراج مهاجران افغانستان از آلمان در حال حاضر به این خاطر بحث برانگیز شده و مخالفت ها در برابرش رو به افزایش است که شورشگری طالبان در افغانستان رو به افزایش است و همواره در سراسر این کشور درگیری و حملات صورت می گیرد.
همزمان با این که گروه تروریستی خودخوانده “دولت اسلامی” یا داعش نیز در این کشور اخیرا به وضاحت رد پایش را برجسته ساخته، بازهم برخی مقامات آلمانی به خصوص توماس دیمیزیر وزیر داخله این کشور تاکید می کند که جامعه جهانی و مخصوصا اتحادیه اروپا به حمایت از مردم و دولت افغانستان متعهد اند و به این باور دارند که در این کشور مناطق امنی وجود دارد که مهاجران اخراج شده می توانند در آنجا برای خود زندگی جدیدی را آغاز کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.