گزارش یک نهاد تحقیقانی نشان داد: افغانستان بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است

۲ قوس ۱۳۹۸

براساس گزارش جدید نهاد اقتصاد و صلح، افغانستان بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است.
این گزارش نشان می‌دهد، افغانستان بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از تروریسم را داشته است که نسبت به سال پیش ۵۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
همچنین در بخشی از این گزارش آمده که برای اولین بار از سال ۲۰۰۳، تعداد قربانیان تروریسم در عراق کمتر شده است. به غیر از افغانستان سه کشور دیگر نیجریه، مالی و موزامبیک در سال ۲۰۱۸ شاهد رشد قابل توجه مرگ‌و میر ناشی از تروریسم بودند.
در بخش دیگری از این گزارش آمده که در سال ۲۰۱۹، طالبان با پشت سر گذاشتن داعش، مرگبا‌رترین گروه تروریستی جهان شد. این گروه مسوولیت ۳۸ درصد کل مرگ افراد بر اثر تروریسم را در سطح جهان در سال ۲۰۱۸، بر عهده داشت.
افزایش فعالیت‌های تروریستی در افغانستان، همراه با کاهش درگیری‌ها در سوریه و عراق، منجر به غلبه طالبان بر داعش به عنوان مرگبارترین گروه تروریستی جهان در سال ۲۰۱۸ شد.
براساس گزارش جدید نهاد اقتصاد و صلح، مرگ و میر ناشی از تروریسم در سال ۲۰۱۸ با ۱۵,۲ درصد کاهش به ۱۵ هزار و ۹۵۲ نفر در جهان رسیده که چهارمین سال متوالی بهبود را نشان می‌دهد. از نظر اقتصادی، تأثیر منفی تروریسم در اقتصاد جهان، در سال ۲۰۱۸ معادل ۳۳ میلیارد دالر بود که نسبت به سال قبل ۳۸ درصد کاهش یافته است.

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.