یاماموتو: حمله بالای کارمندان سازمان ملل در کابل باید بررسی شود

۴ قوس ۱۳۹۸

تدامیچی یاماموتو نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان تاکید کرده که حکومت افغانستان باید حمله بالای کارمندان سازمان ملل متحد در کابل را با جدیت بررسی کند.
آقای یاماموتو، دیروز در دیدار با داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی گفته که حمله بالای کارمندانی که برای مردم افغانستان خدمت می‌کنند محکوم است.
او، خواهان رسیده‌گی همه‌جانبه حکومت در این قضیه گردید و حمله بالای پرسونل سازمان ملل را که برای مردم افغانستان خدمت می‌کنند محکوم کرده است.
در همین حال، داکتر عبدالله نیز با محکوم کردن این حمله وعده سپرد که حکومت افغانستان قضیه را به صورت همه‌جانبه بررسی می‌کند و عاملان این قضیه به پنجه قانون سپرده می‌شوند.
گفتنی است که در انفجاری در شهر کابل که شام گذشته رخ داد یک شهروند خارجی که کارمند سازمان ملل در افغانستان بود کشته شد.
نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله گفت که این رویداد حوالی ساعت ۶:۲۰ شام روز یکشنبه، ۳ قوس در ساحه بخار خانه در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل رخ داد.
آقای رحیمی گفت: «حوالی ساعت ۶:۲۰ شام امروز{دو روز پیش} به اثر پرتاب بم دستی بالای یکعراده واسطه (UN) در ساحه بخار خانه مربوط حوزه نهم شهر کابل ۱ تبعه خارجی جان باخته و ۵ تن از افراد ملکی مشمول ۲ کارمند افغان UN به گونه سطحی زخم برداشته‌اند».
تاهنوز فرد یا گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.