یک رهبر ارشد القاعده در کنر کشته شد

یک شنبه 16 عقرب 1395/

mandegar-3ایالات متحد امریکا گفته است که ماه گذشته در یک حمله هوایی در افغانستان یک رهبر ارشد القاعده در این کشور کشته شده است. به گفته پنتاگون، فاروق القحطانی یکی از “طراحان ارشد حملات علیه ایالات متحده” بود.
پیتر کاک، مسئول مطبوعاتی وزارت دفاع ایالات متحده یا پنتاگون در بیانیه‌یی گفته است که فاروق القحطانی که به عنوان رهبر القاعده در شمال شرق افغانستان فعالیت می‌کرد، روز ۲۳ اکتوبر در یک “حمله هوایی دقیق” در ولایت کنر افغانستان کشته شد.
این مقام امریکایی گفته است که در همین روز اردوی این کشور حمله هوایی دیگری را نیز انجام داد تا یک رهبر دیگر القاعده به نام بلال العتبی را هدف قرار دهد. هنوز مشخص نیست که العتبی که معاون القحطانی بود، آیا از این حمله جان به سلامت برده است یا خیر.
مقامات امریکایی ماه گذشته میلادی خبر دادند که چندین راکت “آتش جهنم” به دو قرارگاه شورشیان در ولایت کنر شلیک شد که هدف آین دو مرد بود که مخفی شده بودند. هر دو رهبر القاعده در افغانستان تلاش می کردند تا پایگاه امن دیگری برای القاعده در افغانستان بسازند.
کاک گفت که القحطانی یکی از “طراحان ارشد حملات علیه ایالات متحد امریکا” بود.
این عضو ارشد القاعده که پیوند طولانی مدت با اسامه بن لادن، رهبر پیشین این گروه داشت، حداقل از سال ۲۰۰۹ تاکنون در افغانستان فعالیت می کرد. حتا باور بر این است که او یک کندک را از میانه سال ۲۰۱۰ به بعد فرماندهی می کرد. حدود چهار سال است که وزارت دفاع امریکا فعالانه اعضا و رهبران القاعده را شکار می کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.