یک مقام امنیتی در جنوب‎شرق افغانستان: هواپیماها در پکتیا به طالبان جنگ‌افزار پایین می‎کند

/

یک شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۴

 

یک مقام بلندپایۀ امنیتی در جنوب‌شرق کشور می‎گوید که از چندی بدین‌سو، هواپیماها با پرواز از آن سوی مرز، در جبهۀ جنگ به طالبان سلاح و مهمات پایین می‎کند.
این مقام امنیتی‌که نخواست نامش فاش شود، روز گذشته در تماس به روزنامۀ ماندگار گفت: هنگامی‌که طالبان شکست می‌‎خورند، هواپیماها با نشست در صفوف نبرد، از این گروه پشتیبانی لوژیستیکی و تسلیحاتی می‌کند.
mnandegar-3این مقام امنیتی گفت: «به‌تاریخ ۱۲/۰۴/۱۳۹۴ سال جاری، چندین طیاره سه مرتبه از استقامت پاره‌چنار پاکستان در مربوطات ولسوالی‌های خمکنی و جانی‌خیل ولایت پکتیا نشست کرده‌اند و به طالبان سلاح و مهمات پایین کرده‌اند.»
منبع همچنان افزود: «به‌تاریخ ۹ سرطان و در شب جمعه ساعت ۱۱:۳۰ چند بال طیاره یک مقدار محموله را از هوا در مربوطات ولسوالی جانی‌خیل پرتاب کرده‌ است. هم‌چنان روز جمعه (۱۲ سرطان) این طیاره‌ها از استقامت پاره‌چنار پاکستان پروازه نمودهو در ولسوالی جانی‌خیل نشست کرده است.»
او گفت: این چیزی است که عملاً نیروهای امنیتی مشاهده می‌کنند.
این مقام بلندپایۀ امنیتی در جنوب‎شرق گفت که این طیاره‌ها از چندی بدین‌سو از عقب طالبان را حمایۀ لوژستیکی وتسلیحاتی می‌کنند.
به گفتۀ او، هنگامی‌که طالبان شکست می‌خورند، چند بال طیاره از عقب به حمایت آنان پیدا می‌شود.
این مقام امنیتی‌که از خط مقدم جبهه صحبت می‎کرد، گفت: گروه طالبان در جنگ‌های بهاری در زون‌ جنوب و شرق شکست خور‌ه‌اند و اکنون می‌خواهند با حمایت آی‌آس‌آی و نظامیان پاکستان برای تلافی شکست خویش، ولسوالی‌های هشت‎گانۀ ولایت پکتیا را به‌سقوط مواجه کنند.
در سال‌های گذشته برخی نماینده‎گان شمال کشور در مجلس گفته بودند که در ولایت کندز هواپیماها به طالبان سلاح و مهمات پایین می‎کنند. اما این نخستین بار است که چنین ادعایی در جنوب کشور مطرح می‎شود.
تا اکنون مقام‎های بلندپایۀ امنیتی در کابل به این ادعاها واکنش نشان نداده اند و تماس‎های ما هم برای گرفتن دیدگاه سخنگویان وزارت‎های دفاع و داخله بی‎نتیجه ماند.
در روزهای پسین، وضعیت امنیتی در تمامی مناطق کشور به شدت وخیم شده است.
در کنار گروه‎ طالبان، نفوذ داعش در برخی ولایت‎ها به شدت در حال افزایش است.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Shah Jahan

    مسول همه این بدبختی ونا آرامی ها کشته شدن افراد بیگاه عین و غین است این دو مانند مداری هر روز در فکر توطه علیه یک دیگر اند. در بین مردم بی دفاع و سربازان کشور اولاد غریب هستند که به خاطر دفاع از خاک کمر بسته اند قربانی میدهند. شما فکر کنید جلیز بیست کلیو متر از مرکز فاصله نداردتقاضا کمک از مرکز میکند کسی احساس مسولیت نمیکند بدادشان نمی رسد. گذشته از همه والی و قوماندان پولیس شخصی بی کفایت بوده باید حد اقل یک هفته مهمات جنگی ذخیره می داشتند در بیست چار ساعت جنگ جلیز مهمات شان تمام شدهمه دلالت عدم بی توجی عین و غین میکند. توانای و درایت این کار را ندارد معلوم نیست داد خود را بکی گوید باز خواست گر گیست هریک مقامات مانند گفتار در یک غار خود را پنهان نموده به بسیار مشکل روز ها انتظار یک مامور و یک رهیس سمبولیک را ملاقات کنی او بیچاره می گوید حرف تو درست است من صلاحیت دارم. حاجی صبور