یک مقام پاکستان به اتهام آزار جنسی یک زن افغانی بازداشت شد

یک شنبه 18 سرطان 1396/

mandegar-3وزارت داخله پاکستان یک مقام اداره تحقیقات فدرال این کشور را به اتهام آزار و اذیت جنسی یک زن افغانی در فرودگاه اسلام‌آباد بازداشت کرده است.
این فرد از شغلش تعلیق شده است. سفارت افغانستان در پاکستان خواهان مجازات این فرد شده است.
بر اساس گزارش‌های رسانه‌های پاکستانی، دستور تحقیق در مورد پرونده این فرد را نثار علی خان، وزیر داخله پاکستان صادر کرده است.
بر اساس گزارش پولیس پاکستان این زن که با خواهرش از افغانستان به فرودگاه اسلام آباد رفته بود، به پولیس گفته که پس از رسیدن به فرودگاه، به دلیل نداشتن شماره تلفن هتل محل سکونت شان بازداشت شدند.
او افزوده که با خواهرش پنج ساعت در اتاق تحقیقات بودند و پس از آن این مقام پاکستانی خواهرش را “به بهانه مهر ویزا” از این اتاق خارج کرد و سپس او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد.
این زن همچنین مدعی شده زمانی که از دست این فرد فرار کرده و سر و صدا راه انداخته و از ماموران دیگر کمک خواسته، آنها به جای کمک به او خندیدند و تمسخرش کردند.
پولیس پاکستان گفته است که تصاویر دوربین‌های مداربسته اظهارات این زن را تایید می‌کند و به همین دلیل دست به بازداشت مرد مورد اشاره زده‌اند.
زردشت شمس، معاون سفارت افغانستان در اسلام‌آباد گفت که آنان از این رویداد که او آن را “شرم‌آور” خوانده باخبرند. او گفته است که با مقامات پاکستانی در این مورد حرف زده است.
آقای شمس از دستگیری فرد مورد نظر استقبال کرده و گفته است که امیدوار است این فرد مطابق قانون مجازات شود تا در آینده چنین رویدادی تکرار نشود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.