۱۳ سرباز ارتش در حملۀ وحشتناک مخالفان مسلح کشته شدند

/

در نتیجۀ حمله موشکی مخالفان دولت به یک پاسگاه مرزی نیروهای ارتش افغانستان ۱۳ سرباز ارتش کشته شدند.
پولیس کنر می‌گوید که دست‌کم بیست موشک از سوی مخالفان مسلح دولت به یک پاسگاه مرزی نیروهای ارتش در ولسوالی مروره این ولایت اصابت کرده است.
گزارش شده است که مخالفان دولت برای مدت کوتاهی کنترل این پاسگاه را به دست داشتند، و بعداً نیروهای امنیتی افغان با رسیدن سربازان تازه نفس توانستند کنترل پاسگاه را دوباره بدست گیرند.
عبدالحبیب سیدخیل، فرمانده پولیس کنر، در صحبت با بی‌بی‌سی، حمله مخالفان مسلح به پاسگاه ارتش در کنر را «وحشتناک» توصیف کرد و گفت که هنوز درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و مخالفان مسلح دولت جریان دارد.
آقای سیدخیل همچنین گفت که وضعیت امنیتی محل رضایت‌بخش نیست و نیروهای دولتی به منظور پاکسازی محل از وجود مخالفان مسلح، عملیاتی را به راه انداخته اند.
منابع آگاه در کنر گفته اند که در پاسگاهی که هدف حملات موشکی قرار گرفته است، ۱۴ سرباز ارتش مستقر بوده‌اند.
فرمانده پولیس کنر گفته اند که در این درگیری سه عضو گروه طالبان کشته شده و سه تن دیگر از مهاجمان زخمی شده اند.
او گفت که اخیراً فعالیت‌های مسلحانه در بخش‌هایی از کنر به ویژه در ولسوالی‌های مروره و ناری که در نزدیکی مرز پاکستان قرار دارند، بیشتر شده است و شاخه‌های محلی گروه القاعده و طالبان حملاتی را در این ولایت راه اندازی می‌کنند.
مقام‌های ارتش در شرق کشور هم این خبر را تایید می‌کنند و می‌گویند که در گیری مسلحانه میان سربازان ارتش و گروه های مخالف مسلح همچنان ادامه دارد.
گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته اند که تلفات سنگینی را به نیروهای ارتش افغانستان وارد کرده اند.
کنر در شرق کشور از ولایت‌های نا آرامی است که با پاکستان مرز مشترک دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.