۳۵ کـارمنـد خـارجی کـام‌ایـر،افغـانستانرا تــرک کــرده انــد

گزارشگر:سه شنبه 24 دلو 1396 ۲۳ دلو ۱۳۹۶

مسوولان شرکت هوایی خصوصی کام‌ایر اعلام کرده‌اند که بعد از حمله خونین به هوتل اینترکانتیننتال ۳۵ کارمند خارجی این شرکت افغانستان را ترک کرده‌اند.
صمد عثمان صمدی، از مسؤولان شرکت کام‌ایر می‌گوید که بعد از حمله به هوتل اینترکانتیننتال شمار پروازهای روزانه این شرکت از ۴۰ به ۱۰ پرواز mandegar-3کاهش یافته‌ بود و تاکنون نیز به حالت طبیعی برنگشته است.
حمله به هوتل اینترکانتیننتال کابل در اول دلو توسط شش مهاجم انتحاری انجام شد. در این حمله که حدود ۱۳ ساعت ادامه یافت ۲۴ نفر کشته شدند. ۱۴تبعه خارجی شامل ۹ خلبان و خدمه شرکت خصوصی کام‌ایر در میان کشته‌شدگان بودند.
به گفته آقای صمدی بعد از این حمله چندین فروند هواپیمای اجاره‌ای این شرکت نیز دوباره از آن پس گرفته شده‌اند.
او گفت که پروازهای خارجی شرکت کام‌ایر به حالت عادی بازگشته؛ اما مشکلاتی در پروازهای داخلی به خصوص در ولایت کوچک افغانستان همچنان وجود دارد.
آقای صمدی افزود که اکنون شرکت کام‌ایر با کمبود کادر فنی مواجه است و کارمندان فنی این شرکت که از کشورهای یونان، ونزوئلا و اوکراین بودند، افغانستان را ترک کرده‌اند و مشخص نیست که دوباره برمی‌گردند و یا خیر.
به گفته او اکنون به دلیل نبود کارمندان فنی در داخل افغانستان آنان با مشکلات زیادی روبرو هستند.
پیشتر شماری از مردم و مسؤولان ولایت غور در مرکز افغانستان، به دلیل قطع پروازهای کام‌ایر به آن ولایت، ابراز نارضایتی کرده بودند.
حمله گروهی طالبان به هوتل اینترکانتیننتال یکی از خونین ترین حمله‌ها در یک ماه اخیر در کابل بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.