۱۴ مهاجر افغانستانی و سومالیایی در مقدونیه زیر قطار شدند

شنبه 5 ثور 1394/

پولیس مقدونیه روز جمعه گفت چهارده مهاجری که فکر می‌شود از افغانستان و سومالیا باشند، شب در حالی که در امتداد راه آهن راه می‌رفتند و قصد رفتن به شمال به سوی اتحادیه اروپا را داشتند، توسط یک قطار سریع السیر کشته شده‌اند.
این گروه به ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه شب، در امتداد خط آهن در یک گذرگاه تنگ نزدیک به شهر مرکزی ویلیس مقدونیه، قدم می‌زدند. یک قطار mnandegar-3مسافربری بین المللی که از تسالونیکی شهر شمالی یونان، عازم بلگراد پایتخت صربستان بود، آن‌ها را زیر گرفت.
به گزارش فرانس پرس، راننده قطار گفته است که ده‌ها تن را دیده بود که نزدیک به خط آهن نشسته بودند، اما فرصت متوقف ساختن قطار را نداشته است.
در اعلامیه مقامات پولیس آمده است: «راننده کوشید با هارن به آن‌ها اخطار دهد و قطار را متوقف گرداند. بسیاری کوشیدند فرار کنند، اما ۱۴ نفر کشته شدند.»
ایوا کوتیفسکی سخنگوی پولیس گفته است که فکر می‌شود این مهاجران جزو یک گروه بزرگتر ۳۰ تا ۴۰ نفری بوده باشند. او گفت که پولیس هشت مهاجر دیگر را که زخمی نگردیده اند و تا زمان رسیدن پولیس در آنجا بوده اند، زندانی کرده است. آن‌ها به ویلیس برده شده اند تا توسط بازجویان مورد تحقیق قرار گیرند. فکر می‌شود کسان دیگری که زنده مانده اند، فرار کرده باشند.
گفته می‌شود که مهاجران و پناهجویان برای آنکه از نظارت پولیس به دور باشند، برای رسیدن به اروپای مرکزی و غربی، از یونان مسیر خط آهن را تعقیب می‌کنند. رسانه‌های محلی در ماه های نومبر و دسمبر سال گذشته از پنج حادثه مشابه در امتداد خط آهن گزارش داده اند که در نتیجه آن شش مهاجر کشته شده بودند.
ده‌ها هزار مهاجر و پناهجو می‌خواهند از طریق ترکیه و جزایر یونان به کشورهای مرفه تر در اروپای مرکزی و غربی بیایند. برای این منظور آنها یا مخفی سوار قایق‌های عازم ایتالیا می‌شوند یا از طریق زمینی از راه مقدونیه سفر می‌کنند.
اگرچه سفر از طریق بحر و از سواحل ترکیه کوتاه تر است، اما خطرناک می‌باشد. زیرا قاچاقبران قایق‌هایی را که برای سفرهای بحری مناسب نیستند بیش از حد لازم اضافه بار می‌کنند و بعد از داخل‌شدن به آب‌های یونان از ترس دستگیر شدن توسط پولیس، قایق های شان را رها می‌کنند.
روز دو شنبه یک قایق چوبی که بر آن ۹۰ مهاجر سوار بودند، در کرانه ساحل جزیره رودس یونان در گِل نشست کرد و سه نفر به شمول یک پسر جوان کشته شدند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.