۱۹۰ پولیس زن به کار آغاز کردند

گزارشگر:سه شنبه 11 حمل 1394 ۱۰ حمل ۱۳۹۴

mnandegar-3۱۹۰ پولیس زن افغان که سال گذشته برای آموزش به ترکیه اعزام شده بودند، بعد از پایان این دوره به افغانستان بازگشته و آغاز به کار کردند.
در مراسمی که روز دوشنبه ١٠ حمل به این مناسبت در کابل برگزار شد، مقامات وزارت داخله افغانستان اعلام کردند که از این تعداد ۱۱۲ نفر در کابل و سایر آنها در ولایت‌های مختلف افغانستان مشغول به کار خواهند شد.
همچنین این مقامات گفتند که به زودی ۳۲۵ پولیس زن دیگر نیز برای آموزش بیشتر، برای یک دوره ۶ ماه به ترکیه اعزام خواهند شد.
جنرال حکمت شاهی، رییس کل بخش جندر (تساوی جنسیتی) وزارت داخله در این مراسم گفت این مساله ثابت شده است که این وزارت بدون جذب نیروهای پولیس زن، نمی‌تواند به بخشی از اهداف خود دست یابد.
او گفت که به همین منظور در جلب و جذب نیروهای پولیس زن تبعیض مثبت در نظر گرفته شده و امکانات لازم نیز برای آنان فراهم شده است.
خانم حکمت شاهی تاکید کرد که وزارت داخله افغانستان تمام حقوق و مزایایی را که برای سایر افراد پولیس در نظر گرفته برای زنان پولیس که دوره آموزشی خود را می‌گذراند نیز در نظر گرفته است.
او خطاب به سربازان جدید پولیس زن گفت: «جلب اعتماد مردم یکی از مسئولیت‌های شما است و سلاح شما نیز برای این کار قانون است که بدون هیج گونه تبعیض باید در راستای تطبیق آن آقدام کنید.»
افزایش تعداد سربازان پولیس زن یکی از چالش‌های مهم در افغانستان تلقی می‌شود. در حال حاضر در ساختار وزرات داخله این کشور در حدود ۲۳۰۰ سرباز، افسر و کارمند پولیس زن مشغول به کار هستند و تعداد نیروهای پولیس افغانستان نیز به بیش از ۱۵۷ هزار نفر می‌رسد که اندکی بیشتر از یک درصد آن زن هستند.
وزارت داخله افغانستان افزایش تعداد نیروهای پولیس را یکی از اولویت‌های این وزارت دانسته و گفته است در نظر دارد که در سال‌های آینده تعداد نیروهای پولیس را به ۵ هزار نفر افزایش دهد.
براساس برنامه ریزی این وزارت تا ده سال آینده تعداد نیروهای پولیس به ۱۰ هزار نفر خواهد رسید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.