۲۷ کشته ‎و زخمی در حادثۀ تروریستی دوشنبه در کابل

گزارشگر:سه شنبه 10 دلو 1396 ۹ دلو ۱۳۹۶

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، می‌گوید حمله مهاجمان به یک واحد نظامی در کابل پایان یافته است. در این حمله ۱۱ نفر از نیروهای امنیتی افغانستان کشته شدند.
mandegar-3او به بی‌بی‌سی گفت که صبح روز دوشنبه «پنج مهاجم انتحاری» به یک واحد نظامی در نزدیکی دانشگاه نظامی مارشال فهیم حمله کردند؛ اما توضیح نداد که آنها چه کسانی هستند.
در همین رابطه این مقام وزارت دفاع افغانستان گفت که دو مهاجم بر اثر عملیات انتحاری کشته شدند و نیروهای امنیتی دو نفر دیگر آنان را کشته‌اند. یکی از مهاجمان نیز دستگیر شده است.
او گفته است که ۱۱ نفر از نیروهای امنیتی کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند.
سخنگوی وزارت دفاع همچنین گفته که ابتدا دو نفر از مهاجمان کوشیدند که وارد این واحد نظامی شوند، اما با واکنش نیروهای نظامی مستقر در آن جا مواجه شدند.
به گفته آقای وزیری، شماری از سلاح‌های مهاجمان، از جمله یک کمربند انتحاری ۴ راکت انداز و ۴ کلاشنیکف مهاجم ها به دست نیروهای نظامی افتاده است.
گروه داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.
این حمله از ساعت ۴:۳۰ صبح روز دوشنبه (۹ دلو/بهمن) به وقت محلی آغاز شد و در جریان درگیری بین مهاجمان و نیروهای امنیتی صدای گلوله‌باری و دست‌کم ۱۰ انفجار شنید.
براساس گزارش‌های رسیده از محل رویداد، محل رویداد به محاصره نیروهای امنیتی و دفاعی درآمده و راه‌های منتهی به این محل مسدود شده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.