رییس اجرایی: خیال‌پردازی دربارۀ صلح از درس‌های حکومت وحدت ملی بود

گزارشگر:دوشنبه 27 میزان 1394 - ۲۶ میزان ۱۳۹۴

رییس ‌اجرایی حکومت وحدت ملی با حضور در یک کنفرانس خبری که در قصر سپیدار کابل برگزار شد گفت، از درس‌هایی که حکومت افغانستان در این مدت به دست آورد، خیال‌ پردازی در مورد صلح و آروزی رسیدن به آن بود.
عبدالله عبدالله رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی با حضور در نشست خبری اعلام کرد: عملیات نظامی پاکستان در وزیرستان شمالی باعث شد mnandegar-3تروریست‌های از این کشور به افغانستان سرازیر شوند.
وی در این نشست خبری که در قصر سپیدار کابل برگزار شد گفت: تأمین امنیت افغانستان در اولویت‌های حکومت وحدت ملی است و امیدواریم به مسایل امنیتی و نگرانی‌های مردم دیگر ولایات و خصوصاً ولایت‌های همجوار ولایت کندز نیز رسیده‌گی شود.
عبدالله افزود: تحقیقی مشترک توسط افغانستان، امریکا و ناتو در مورد حادثه کندز و مورد هدف قرار گرفتن بیمارستان پزشکان بدون مرز این ولایت توسط هواپیماهای آمریکایی آغاز شده تا مشخص شود چه عوامل و شرایطی این رویداد را به بار آورده است.
رییس ‌اجرایی حکومت وحدت ملی اظهار داشت: افغانستان باید به سوی خودکفایی و توانایی انجام تمام مسوولیت‌های امنیتی پیش برود و از فرصت‌های ایجاد شده برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی درست استفاده کند.
وی خاطرنشان کرد: از تصمیم باراک اوباما رییس‌جمهور امریکا به خاطر ادامه همکاری کاخ سفید با افغانستان استقبال می‌کنیم.
عبدالله ادامه داد: افغانستان نیازمند صلح پایدار است و رهبران حکومت وحدت ملی متعهد هستند تا از درس‌هایی که در گذشته پیرامون صلح این کشور به دست آورده‎اند درست استفاده کنند و این در حالی است که هنوز از تعهد خود بر خودکفایی فاصله داریم.
رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی تأکید کرد: از درس‌هایی که در این مدت حکومت افغانستان به دست آورد خیال‌ پردازی در مورد صلح و آروزی رسیدن به آن بود و بر همین اساس دولت کابل از این پس با واقعیت‌ها به عنوان واقعیت و از فرصت‌ها نیز در یک مکانیزم مناسب برای رسیدن به صلح استفاده خواهد کرد.
وی افزود: اقداماتی که پیرامون اصلاحات در افغانستان صورت گرفته کافی نیست و مردم نیز از این امر ناراضی هستند و این در حالی است که دولت باید برای حکومتداری بهتر پاسخگو باشد و در این راه نقش علمای دین و بزرگان قومی در برقراری امنیت این کشور بسیار مهم است.
عبدالله گفت: افغانستان در حال سقوط نیست، اما مردم بر این مسأله بی‌اعتماد هستند، با این حال اراده سیاسی برای تأمین امنیت در این کشور وجود دارد.
عبدالله عبدالله رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افغانستان چه موضعی در قابل ائتلاف ایران و روسیه علیه داعش که در سوریه حضور دارند تأکید کرد: از تلاش‌های هر حکومتی برای مبارزه با تروریسم استقبال می‌کنیم.
وی گفت: افغانستان از کمک‌های بدون قید و شرط استقبال می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.