احمد ولی مسعود: مبارزه اشرف‌غنی با فساد دروغ محض است

گزارشگر:سه شنبه 26 اسد 1395 - ۲۶ اسد ۱۳۹۵

احمد ولی مسعود رییس بنیاد شهید مسعود می‌گوید که مبارزه اشرف‌غنی با فساد دروغ محض است.
او در مصاحبه با طلوع‌نیوز گفت که غنی اراده‌یی به مبارزه با فساد ندارد.
آقای مسعود گفت که متقلبان به مقام‌های گوناگون منصوب شده‌اند؛ مگر تقلب و جعل فساد و خیانت ملی نیست که آقای غنی دست به چنین کاری mandegar-3زده است!
در همین حال، حسین فخری، رییس اداره عالی مبارزه با فساد نیز می‌گوید که مبارزه گزینشی با فساد نتیجه نخواهد داد.
این درحالی است که رییس‌جمهوری و رییس اجرایی یک‌دیگر را متهم به جلوگیری از مبارزه با فساد می‌کنند.
اشرف‌غنی احمدزی می‌گوید، وقتی می‌خواهد با فاسدان مبارزه کند، عده‌یی او را متهم می‌کنند که قدرت را انحصار کرده است.
اما رییس اجرایی در پاسخ به اظهارات آقای غنی می‌گوید که او از فساد اطرافیان بزرگان این کشور که با مافیای بین‌المللی گره خورده است، آگاهی دارد.
اشارۀ آقای عبدالله به اطرافیان رییس جمهوری است.
گفته می‌شود که آقای غنی تمام قراردادهای کلان دولتی را در اختیار خود گرفته و مطابق میل خویش با آن برخورد می‌کند.
اشرف غنی، از فساد به عنوان یک حربۀ سیاسی استفاده می‌کند. او فاسدان بزرگ را در سمت‌های سفارت و مشاوریت ارشد گماشته است. اما از سوی دیگر، کمیتۀ عالی مبارزه با فساد را ایجاد کرده که این کارهای او نشان‌دهندۀ تناقض جدی در عملکردهایش می‌باشد.
با این حال، یکی از مقامات دولتی می‌گوید که بزرگترین فساد آقای احمدزی، واگذاری برخی پروژه‌های کلان به اعضای خانواده‌اش بوده است.
بر بنیاد گزارش طلوع‌نیوز، رییس جمهوری قرارداد تیل وزارت دفاع را به برادرزاده‌اش واگذار کرده است. حتا گزارش‌هایی وجود دارد که بسته‌گان خانم رییس جمهوری هم در قراردها شریک ساخته شده‌اند.
به باور آگاهان امور اقتصادی، رییس‌جمهوری با ایجاد کمیتۀ مبارزه با فساد، رقبای سیاسی خویش را زیر فشار قرار داده و کمپاینران انتخاباتی خویش از جمله فاروق وردک و عمر زاخیل‌وال را که به فساد کلان مالی متهم هستند، به مشاوریت ارشد و سفارت گماشته است. رییس ادارۀ عالی مبارزه با فساد درست بر همین مسأله اشاره می‌نماید.
آقای اشرف‌غنی احمدزی همچنان یوسف نورستانی رییس پیشین کمیسیون انتخابات را به سفارت افغانستان در مادرید تعیین کرد که با مخالفت شدید رییس اجرایی مواجه گردید و عبدالله عبدالله مانع رفتن او به هسپانیا شد.
یوسف نورستانی متهم به تقلب و مهندسی انتخابات است. او و تیم همکارش بحران انتخاباتی ۹۳ را به میان آورده و افغانستان را تا لبۀ پرتگاه پیش بردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.