مدال شجاعت به‌ سگ انگلیسی به پاس خدمت در افغانستان

گزارشگر:یک شنبه 28 عقرب 1396 - ۲۷ عقرب ۱۳۹۶

mandegar-3یک سگ نظامی بریتانیایی به خاطر نجات جان سربازان این کشور، در نبردی که سال ۲۰۱۲ در افغانستان رخ داد، روز جمعه مدال شجاعت دریافت کرد.
مالی، یک سگ هشت ساله از نژاد بلژیکی «مالینویس» به خاطر نجات سربازان بریتانیایی در جنگ افغانستان، مدال شجاعت «دیکین» را دریافت کرد. ارزش این مدال برابر با ارزش «صلیب ویکتوریا»، بالاترین مدال نظامی است که به سربازان دلاور اهدا می گردد.
بنیاد خیریه‌یی که مدال شجاعت را به این سگ نظامی اهدا کرده می‌گوید که «مالی» دو بار در جریان آتشبار مستقیم به میدان جنگ فرستاده شد تا بمب ها و ماین های جاسازی شده را کشف کند. این سگ علاوه بر این، حضور شورشیان را در فاصله نزدیک نیروهای بریتانیایی خبر داد؛ به طوری که این نیروها توانستند در ظرف چند ثانیه «با دشمن در فاصله بسیار نزدیک بجنگند».
این سگ رزمی با وجود این که بر اثر انفجار نارنجک سینه، پاها و گوشش زخمی شده بود به ماموریت خود ادامه داده بود. او حالا کاملا تداوی شده است.
دنیل هاتلی، مربی این سگ می‌گوید که به شدت به «مالی» افتخار می‌کند. او می‌گوید: «مالی طوری در عملیات فعالیت کرد که همکاران من موفق شدند تا در نبرد نزدیک (تن به تن) موفق شوند».
مالی شصت و نهمین دریافت کننده این جایزه از سال ۱۹۴۳ است. در این سال خدمت سگ ها در اردو، پولیس و سرویس های امداد به رسمیت شناخته شد.
مدال «دیکین» که به نام بنیانگذار آن «ماریا دیکین» شناخته می شود، همچنان به اسب های پولیس، خوک های بارکش و یک بار هم یک گربه داده شده است. این گربه در یک کشتی محاصره شده در چین، موشهای بزرگ را شکار می کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.