برشنا: صرفیه برق را از طریق موبایل پرداخت کنید

گزارشگر:سه شنبه 25 حمل 1394 - ۲۴ حمل ۱۳۹۴

شرکت برشنا توافقنامه‌‌هایی را با شرکت‌های مخابراتی افغان بیسم، روشن و ادارۀ کابلبانک نو و اداره مریخ تکنالوژی جهت پرداخت صرفیه برق از طریق موبایل به امضا رساند.
عبدالرزاق صمدی، رییس شرکت برشنا روز گذشته در کنفرانسی گفت: این سیستم ظرفیت ۱۰ میلیون مشترک دارد و همزمان به صورت آنلاین پول دریافت می‌شود.
وی تصریح کرد: بعد از این مشترکین می‌‌‌‌‌‌توانند بدون مراجعه به بانک و یا نماینده‌گی شرکت برشنا، پول صرفیه برق خویش را از طریق شرکت‌های مخابراتی افغان بیسیم ( پولم) mnandegar-3روشن (ام پیسه) شماره ۳۱۳۱ کابل بانک نو و (کیاسکه پی او اس) شرکت مریخ تکنالوژی پرداخت نمایند.
آقای صمدی از شفافیت در این سیستم اطمینان داده و گفت: شرکت برشنا با شرکت‌های مخابراتی تعهد سپرده و صرفیه برق شهروندان به صورت تضمینی به شرکت برشنا می‌رسد.
وی گفت که شرکت برشنا روی دریافت پول به شرکت‌های مخابراتی کنترول دارد و سیستم اخذ صرفیه برق از طریق بل برق نیز ادامه دارد.
قابل ذکر است که ارسال هر پیام جهت پرداخت صرفیه برق در شرکت های مخابراتی، ۱۵ افغانی هزینه دارد.
پرداخت صرفیه برق، به یکی از وقت‌گیرترین کارها برای شهروندان کشور به ویژه کابلی‌ها تبدیل شده است؛ دیده شود که این ابتکار که تقریباً در بیشتر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ می‌تواند در افغانستان با همان استندرد لازم پیاده شده و مشکل شهروندان را حل کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.