یک پولیس هشت همکارش را در فاریاب کشت

۱۵ دلو ۱۳۹۵

mandegar-3مقامات افغانستان روز جمعه گفته اند که یک پولیس در یک ولایت شمالی بر همکارانش شلیک کرده و هشت نفر را کشته است. براساس یک خبر دیگر، یک مرد مسلح در شرق کشور به طور مرگباری بر یک ملا و همسرش شلیک کرده است.
طبق اظهار عبدالکریم یورش سخنگوی پولیس، این افراد پولیس هنگامی کشته شده اند که در پوسته ای واقع در ولسوالی المار ولایت فاریاب در خواب بوده اند.
این حمله پنجشنبه شام صورت گرفته است و فرد پولیسی که پهره دار بوده است، آتش گشوده و همکارانش را کشته است و بعداً سلاح های آن ها را با خود گرفته و از صحنه فرار نموده و فکر می شود که به طالبان پیوسته باشد.
طالبان رسماً مسئولیت این حادثه را نگرفته و ادعایی ننموده اند، اما در گذشته حوادث مشابهی توسط آن ها در افغانستان صورت گرفته است. شمار فزاینده مواردی بوده اند که در آن ها سربازان اردو و یا پولیس و یا طالبانی که به صفوف این نیروها نفوذ کرده اند سلاح شان را علیه همکاران شان و یا شرکای ائتلاف به رهبری ایالات متحد امریکا برگردانده اند.
همچنان بنا به گفته محمد الیاس وحدت والی پکتیکا، پنجشنبه شب، در این ولایت و اقع در شرق افغانستان یک مرد مسلح یک ملا را با همسرش کشت.
وحدت گفته است که این مرد مسلح به خانه ملا در ولسوالی یوسف خیل داخل شده، ملای مذکور و همسرش را به ضرب گلوله کشته است. دو طفل آن ها که در خانه بوده اند، زنده مانده اند.
پولیس گفته است که هنوز روشن نیست که کی در عقب این حمله قرار دارد و عجالتاً هیچ کس مسئولیت این قتل را نگرفته است.
در یک مورد خشونت دیگر، بنا به اظهار گل آغا روحانی قوماندان پولیس ولایت ننگرهار، ملیشه‌های داعش در اوایل صبح روز جمعه در پوسته پولیس ولسوالی کوت داخل شده و دست کم یک افسر پولیس را کشته اند.
نیروهای امنیتی افغانستان واکنش نشان داده و ۱۲ تن از جنگجویان را کشته اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.