لاوروف: هیچ گونه کمک نظامی به طالبان نکرده‌ایم

- ۲۳ ثور ۱۳۹۶

وزیر امور خارجۀ روسیه گفت که این کشور به هیچ گروهی از جمله طالبان افغانستان که توسط سازمان ملل تحریم شده‌اند، کمک نظامی نکرده و نمی‌کند.
سرگیی لاوروف، وزیر امور خارجۀ روسیه در نشست رسانه‌یی در واشنگتن گفت: روسیه به طالبان کمک تسلیحاتی نمی‌کند.
آقای لاوروف در این زمینه افزود: روسیه به طالبان کمک نظامی نخواهد کرد، بلکه مسکو پایبند اجرای قطع‌نامۀ شورای امنیت سازمان ملل در افغانستان است.
MANDEGARاو در ادامه با بیان این‌که حداقل یک دلیل در مورد کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان را بیاورید، تصریح کرد: کسانی که به طور جدی از آنچه که در افغانستان اتفاق می‌افتد آگاه هستند و هیچ منبع موثقی تاکنون ثابت نکرده است که ما به طالبان کمک نظامی می‌کنیم.
به گفتۀ وزیر خارجۀ روسیه، مسکو با طالبان به منظور اجرای تصمیم شورای امنیت سازمان ملل که با پیشنهاد طرح دولت افغانستان در مورد این‌که طالبان نیز در صورت اعتراف قانون اساسی یک بخش روند سیاسی در این کشور محسوب خواهند شد و هیچ ارتباطی با تروریستان نخواهند داشت، همکاری می‌کند.
این دیپلمات روس در ادامه تصریح کرد: دولت افغانستان بر این اساس آماده است که با طالبان مذاکره انجام دهد.
لاوروف در پایان تأکید کرد: طالبان بخشی از شهروندان افغانستان می‌باشند و بعید است که بدون شرکت آنان درگیری‌ها در این کشور به‌ویژه پس از آن ویرانی‌هایی که پس از نیروهای ناتو به جای گذاشتند، حل و فصل شود.
به تصریح لاوروف، نیروهای ناتو در حضور ۱۰ ساله خود در افغانستان نتوانستند هیچ مشکلی را حل و فصل کنند، بلکه تهدیدات تروریستی را تشدید کرده، به داعش اجازه ورود به این کشور را دادند که قبلاً این مشکل وجود نداشت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.