ارگ: رییس کمیسیون انتخابات به‌دلیل بی‎کفایتی برکنار شد احمدزی: فـرمـان غنی را نمـی‎پذیـرم

گزارشگر:شنبه 27 عقرب 1396 - ۲۶ عقرب ۱۳۹۶

mandegare-3نجیب‌الله احمدزی، رییس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که وی بر اساس فیصلۀ نادرست رییس جمهور برکنار شده است و او فرمان برکناری‌اش را نمی‌پذیرد.
رییس جمهوری افغانستان روز گذشته رییس کمیسیون مستقل انتخابات را از سمتش برکنار کرد. در فرمان آقای غنی از نهادهای مربوط خواسته شده تا فهرست نامزدان جدید را برای عضو جدید کمیسیون پیشنهاد کنند.
رییس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات روز پنجشنبه در یک نشست خبری در کابل می‌گوید، تمام صلاحیت‌های کمیسیون مستقل انتخابات در گرو ارگ است و بیش از ۳۰ نشستی که مربوط به این کمیسیون بوده، در ارگ برگزار شده است.
آقای احمدزی می‌افزاید، برخی از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات از سوی شماری از افراد مجبور شده بودند تا پیشنهاد برکناری او را کنند. آقای احمدزی می‌گوید، کمیشنران کنونی کمیسیون مستقل انتخابات به دلیل وابسته‌گی به احزاب سیاسی، توان برگزاری یک انتخابات شفاف را ندارند.
اما دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری با رد ادعای رییس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید، آقای احمدزی به دلیل بی‌کفایتی و ناتوانی برکنار شده است.
در همین حال اعضای جبهۀ ملی نوین افغانستان با برگزاری نشستی در کابل از برکناری رییس کمیسیون مستقل انتخابات ستایش کرده و از رییس جمهور می‌خواهند تا در مشوره با احزاب سیاسی فرد توانایی را به این کمیسیون معرفی کند.
پیش از این شماری از اعضای شورای ملی و احزاب سیاسی حکومت را به دست‌داشتن در امور کمیسیون مستقل انتخابات متهم کرده بودند، اما حکومت همواره این ادعاها را رد کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.