۲۷ عضو داعش در ولایت جوزجان کشته شدند

۱۴ حمل ۱۳۹۷

mandegar-3مسوولان ارتش در ولایت شمال کشور می‌گویند که ۲۷ عضو گروه داعش در اثر انفجار ماین در ولایت جوزجان کشته شده‌اند که شهروندان ازبیکستانی، فرانسه‌یی و تاجیکستانی شامل آن می‌باشند.
جگرن محمد حنیف رضایی، امر امور عامۀ قول اردوی ۲۰۹ شاهین به خبرگزاری خامه‌پرس با تایید این روی‌داد گفت که این حادثه روز گذشته در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان رخ داده‌است.
آقای رضایی گفت: روز گذشته، افراد گروه داعش قصد داشتند که بالای مرکز ولسوالی درزاب ولایت جوزجان حمله نمایند که نیروهای امنیتی به اساس اطلاعات کشفی، از هدف آنان خبر شده‌اند و حمله آنان را دفع کردند.
او افزود که نیروهای امنیتی با پرتاب هاوان، مواضع گروه داعش را هدف قرار دادند که در نتیجه بر واسکت‌های افراد داعش اصابت کرده و انفجارهای رخ داده‌‎اند.
آقای رضایی دربارۀ تلفات این روی‌داد بیان کرد که در نتیجۀ انفجار واسکت‌های انتحاری داعشیان، ۲۷ تن کشته شده که در بین هلاک‌شده‌گان دو فرماندۀ ارشد شان نیز شامل‌اند.
به اساس اطلاعات قول اردوی ۲۰۹ شاهین، از جمله ۲۷ داعشی کشته شده، ۱۰ تن‌شان شهروندان ازبیکستان، ۲ تن فرانسه‌یی و ۶ نفر دیگر شان تاجیکستانی می‌باشند.
تا هنوز گروه داعش در این مورد اظهار نکرده‌است. این در حالی‌ست که دو روز پیش نیز گروه داعش حمله‌های را بر پاس‌گاه‌های نیروهای امنیتی بربخش از ولسوالی درزاب راه‌اندازی کرده بود که آن نیز با تلفات سنگین از سوی نیروهای امنیتی بر داعشیان عقب زده شد.
قول اروی ۲۰۹ شاهین در شهر مزارشریف در این مورد گفت در آن حمله، یک تن از نیروهای امنیتی که مربوط پولیس محلی می‌گردد، نیز جان باخته‌است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.