افزایش تلفات حملۀ طالبان به ولسوالی خواجه عمری غزنی

گزارشگر:شنبه 25 حمل 1397 ۲۴ حمل ۱۳۹۷

منابع محلی در ولایت غزنی تایید کرده‌اند که در حمله طالبان به ولسوالی خواجه عمری این ولایت، علی دوست شمس ولسوال خواجه عمری همراه با ۲۰ سرباز امنیتی کشته شدند.
mandegar-3در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی آمده است که در این حمله همچنان ۱۳ سرباز امنیتی نیز زخمی شده اند.
خبرنامه همچنان افزوده که در درگیری نیروهای امنیتی و افراد گروه طالبان در ولسوالی خواجه عمری و ضد حمله نیروی هوایی ناتو و افغان ۵۹ مخالف مسلح دولت کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
پیش از این سخنگوی والی غزنی گفته بود که طالبان مسلح حوالی ساعت ۲:۰۰ شب چهارشنبه (۲۲ حمل) حمله گروهی را بالای ساختمان ولسوالی خواجه عمری و ساختمان فرماندهی پولیس این ولسوالی آغاز کردند و با ورود به بخشی از تعمیر ولسوالی با محافظان ساختمان ولسوالی درگیر شدند.
پیشتر مقام‌های غزنی گفته بودند که در این درگیری که تاساعت۵:۳۰ بامداد روز پنجشنبه (۲۳ حمل) جریان داشت، ولسوال و ۶ پولیس از محافظان تعمیر ولسوالی خواجه عمری کشته و ۹ پولیس دیگر زخمی شدند.
براساس گفته‌های سخنگوی والی غزنی پس از حمله طالبان، نیروهای کمکی به ولسوالی خواجه عمری فرستاده شده و طالبان از ساحه متواری شده اند.
اما فرماندهی پولیس ولایت غزنی در اعلامیه‌ای گفته بود که در این حمله ۹ سرباز پولیس زخمی شده اند و در این اعلامیه آمده بود که ۲۷ طالب مسلح کشته شدند.
اما حال دفتر مطبوعاتی والی غزنی تایید می‌کند که در حمله طالبان به ولسوالی خواجه عمری، ولسوال و ۲۰ سرباز کشته و ۱۳ سرباز دیگر زخمی شده اند.

دفتر والی غزنی گفته است که حمله گروهی مخالفین حوالی ساعت ۲ بامداد روز پنجشنبه آغاز و الی ساعت ۵:۳۰ صبح ادامه داشت که پس از آن نیروهای هوایی ناتو در مناطقی از ولسوالی خواجه عمری و جغتوی میدان وردگ تجمع نیروهای شورشی را که برای تشیع جنازه و درمان زخمی هایشان تجمع کرده بودند هدف قرار دادند.
گروه طالبان مسوولیت این حمله را پذیرفته و گفته است که در این حمله تلفات سنگینی به نیروهای دولتی وارد کرده است.
در همین حال ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه این حمله را محکو کرده وبه نهادهای امنیتی و دفاعی دستور داده است تا موضوع ولسوالی خواجه عمری را به گونه همه جانبه بررسی نمایند.
ولسوالی خواجه عمری به دلیل نزدیکی با ولسوالی‌های نا آرام جغتوی ولایت میدان وردک و ولسوالی رشیدان ولایت غزنی موقعیت دارد و همواره تهدید می‌شود.
ولسوالی جغتوی ولایت میدان وردک به جز از مرکز ولسوالی و ولسوالی رشیدان کاملاً زیر اداره طالبان قرار دارند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.