وزارت دفاع ملی: سـرباز خیـالی نـداریم

- ۱۲ اسد ۱۳۹۸

وزارت دفاع ملی در واکنش به گزارش بازرس ویژۀ امریکا برای بازسازی افغانستان(سیگار) در مورد وجود سربازان خیالی در ارتش کشور، می‌گوید که سیگار در گزارش خود دچار مغالطه شده است.
روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع دیروز در یک نشست خبری در کابل گفت: «۹۹٫۹ درصد از سربازان اردوی ملی بایومتریک شده‌اند و زمانی که منسوبین بایومتریک شده باشند، سوالی برای موجودیت سربازان خیالی در نیروهای ارتش باقی نمی‌ماند».
mandegarاو افزود، سیگار در تهیه این گزارش خود هیچ تماسی با وزارت دفاع ملی نگرفته و خواستار معلومات نشده و به احتمال قوی در این گزارش، سقف تشکیلاتی وزارت دفاع را که ۲۳۴ هزار تن پیش‌بینی شده است، با سقف اکمال اردو که در حدود ۲۰۰ هزار تن می‌باشند، مغالطه کرده باشد.
احمدزی تاکید کرد، نام و شهرت ۲۳ هزار تن از منسوبین اردوی کشور به دلیل ترخیص، تقاعد، انفصال، شهادت و معلولیت، از سیستم بیرون گردیده ودر لیستی جداگانه تنظیم شده است که به احتمال زیاد به این دلیل نیز سیگار دچار مغالطه شده باشد.
سخنگوی وزارت دفاع خاطرنشان کرد که در حال حاضر ۱۶۶ هزار و ۵۶ تن از منسوبین ارتش شامل سیستم “apps” شده‌اند و معاشات‌شان با استفاده از همین سیستم، به گونه شفاف پرداخت می‌گردد.
به گفتۀ او، تا یک ماه دیگر نیز ۱۸ هزار تن از منسوبین ارتش وارد این سیستم می‌شوند و قرار است ۲۰ هزار کارمند غیرنظامی وزارت دفاع نیز در آینده نزدیک شامل این سیستم شوند.
به گفتۀ احمدزی، ۵ هزار تن از نیروهای پولیس نظم عامه و پولیس سرحدی که به تازگی به تشکیلات وزارت دفاع پیوسته‌اند نیز به دلیل تکمیل نبودن دفاتر ذاتی‌شان، به زودی شامل این برنامه خواهند شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.