بمب کنترول شده در پغمان جان هشت غیرنظامی را گرفت

- ۰۶ سنبله ۱۳۹۱

انفجار یک بمب کنترول از راه دور در ولسوالی پغمان ولایت کابل دست‌کم هشت تن از مسافران یک بس را به قتل رساند. فردی که گفته شده عامل این انفجار می‌باشد، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت گردیده است.
مقام‌های امنیتی در کابل گفتند که این بمب در زیر یک پل جاسازی شده بود و حوالی ساعت هفت صبح سه شنبه  زمانی منفجر شد که یک بس حامل مردم ملکی از آنجا می‌گذشت.
جنرال محمد ایوب سالنگی، فرمانده پولیس کابل گفت که در نتیجه انفجار این بمب کنترول از راه دور، هشت فرد ملکی کشته شدند و پنج تن دیگر زخم برداشتند.
سالنگی گفت فردی که این بمب را جاسازی و سپس انفجار داده است، به کمک مردم محل بازداشت گردیده است. به گفته او، این فرد عضو گروه طالبان می‌باشد.
همه کشته شده‌گان این حادثه مرد هستند و احتمال می‌رود که به طرف کارهای شان در حرکت بوده اند. پولیس کابل گفته است که هدف این انفجار کارمندان دولتی بوده اند، اما زمانی انفجار داده شد که بس حامل مردم ملکی از محل می‌گذشت.
بمب‌های کنار جاده‌یی از سلاح‌های اصلی گروه طالبان در جنگ علیه نیروهای بین المللی و دولت افغانستان عنوان می‌شود، اما در اکثر موارد مردم ملکی هدف انفجار این بمب‌ها قرار می‌گیرند.
سازمان ملل متحد گفته است که انفجار بمب‌های کنارجاده‌یی از سوی شورشیان عامل اصلی تلفات مردم ملکی می‌باشد.
هفته گذشته مقام‌های امنیتی گفتند پنج تن از شورشیان را که قصد راه‌اندازی حملات گسترده در کابل را داشتند، در یک درگیری از پای درآورده و سه موتر حامل مواد انفجاری آنها را ضبط کرده اند.
نیروهای ایتلاف گفته اند که ماه جون سال روان شمار حملات شورشیان افزایش یافته است. در این ماه، روزانه بیشتر از صد حادثه امنیتی به شمول انفجار بمب های کنار جاده ای و درگیری ثبت شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.