کانی‌گیا:‌ مارادونا از مسی بهتر بود

۲۶ سنبله ۱۳۹۲

کلودیو کانی‌گیا می‌گوید مارادونا به دلیل قهرمانی‌های زیاد با ناپولی از لیونل مسی بهتر است و این بازیکن به دروغ در جام‌جهانی ۱۹۹۴ متهم به استفاده از مواد نیروزا شد.
دیگو مارادونا در جام‌جهانی ۱۹۸۶ به همراه آرژانتین به قهرمانی رسید و همراه ناپولی به قهرمانی‌های زیادی دست پیدا کرد. در طرف دیگر لیونل مسی ۲۶ ساله موفق شده است به ۶ قهرمانی در لیگا و ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد.
کلودیو کانی‌گیا که ۵۰ بازی ملی برای تیم ملی آرژانتین انجام داده، معتقد است مارادونا تنها دلیل موفقیت ناپولی بود در حالی که لیونل مسی تنها دلیل موفقیت بارسلونا نبوده و موفقیت بارسا به خاطر مسی و هم‌تیمی‌هایش بوده است.
کانیگیا در گفت‌وگو با رادیو ۹ آرژانتین عنوان کرد: مسی اکنون بهترین بازیکن جهان است اما کارهایی را که مارادونا انجام داده، انجام نداده است. هیچکس نمی‌تواند کارهایی را که مارادونا در ناپولی انجام داد، انجام دهد. ناپولی تیم خوبی بود اما هرگز به قهرمانی نرسیده بود. با این حال مارادونا بار تیم را به دوش کشید و موفق شد این تیم را به یک تیم قهرمان تبدیل کند. این کاری است که هیچکس نمی‌تواند انجام دهد.
کانی‌گیا در ادامه با اعلام اینکه مارادونا در جام جهانی ۱۹۹۴ به دروغ متهم به استفاده از مواد نیروزا شد، گفت:‌ هیچکس دوست نداشت تا آرژانتین برای یک بار دیگر قهرمان شود. وقتی فهمیدند که آرژانتین در آستانه قهرمانی در جام‌جهانی است، آن اتفاق‌ها افتاد که همه می‌دانید. مارادونا بهترین بازیکن جهان بوده، است و خواهد بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.