هشدار امنیت ملی به نامزدان انتخابات ریاست‎جمهوری

- ۳۰ میزان ۱۳۹۲

اداره امنیت ملی به نامزدان انتخابات کشور از «شیوه‌های جدید تروریستی» هشدار داده و به آنها توصیه کرده است از پذیرش تحایفی مانند موبایل، کمپیوتر و دیگر وسایل بسته‌بندی شده خودداری کنند.
امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه خطاب به مردم افغانستان و نامزدان انتخابات ریاست جمهوری گفت که «دشمنان افغانستان» تصمیم دارند با استفاده از شیوه‌های جدید تروریستی مانع برگزاری انتخابات شوند.
چالش‌های امنیتی بزرگترین تهدید در برابر انتخابات سرنوشت ساز سال ۲۰۱۴ است. در سال آینده از یک سو نیروهای خارجی افغانستان را ترک می کنند و از سوی برگزاری انتخابات، برای دولت افغانستان آزمون دشواری خلق کرده است.
امنیت ملی با ارسال اعلامیه‌یی به رسانه‌ها گفته است: «اطلاعات استخباراتی می‌رساند که دشمنان مردم افغانستان به اشاره بیگانگان در نظر دارند تا این روند مردمی را با انجام اعمال دهشت افگنانه با استفاده از شیوه‌های جدید تخریبی و تروریستی مختل نمایند.»
اداره امنیت ملی افغانستان در مورد جزییات شیوه های جدید اعمال تخریبی چیزی نگفته، اما توصیه هایی را برای نامزدان انتخابات ارایه کرده است.
این اداره از تمام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری خواسته است تا وسایط آن‌ها به صورت مستمر تحت نظارت افراد امنیتی قرا داشته باشد و اجازه نزدیک شدن افراد به این وسایط داده نشود.
امنیت ملی گفته است وسایط نامزدان انتخابات ریاست جمهوری پیش از این که از سوی آن‌ها استفاده شود، باید بررسی گردد تا از مصون بودن آن‌ها اطمینان حاصل گردد.
در این اعلامیه امنیت ملی آمده است: «از اخذ تحایف به خصوص وسایل الکترونیکی مانند موبایل، کمپیوتر، کمره و سایر تحایف بسته بندی شده قبل از چک و کنترول تخنیکی توسط ذوات محترم خودداری به عمل آید.»
شورشیان اخیراً از تاکتیک‌های جدیدی برای راه اندازی انفجار و تخریب کاری استفاده می کنند. چنانچه صبح روز دوشنبه انفجار یک بمب مقناطیسی در منطقه کوته سنگی کابل باشندگان این شهر را نگران کرد. همچنان اخیراً والی ولایت لوگر در انفجاری کشته شد که مواد انفجاری در داخل قرآن جاسازی شده بود.
اداره امنیت ملی اطمینان داده است که در تلاش است تا تمامی اهداف «دشمنان» مردم افغانستان را برای مختل کردن انتخابات، خنثا کند. در اعلامیه آمده است: «نیروهای امنیتی افغان مانند همیشه در کشف و خنثی سازی دسایس و توطیه های دشمنان افغانستان جدی بوده در کشف، تثبیت و خنثی سازی پلان های تروریستی به موقع عمل می نمایند.»
این در حالی است که قرار است نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به ولایات مختلف افغانستان سفر کنند. اما چالش های امنیتی در ولایات مانع مهمی در برابر کمپاین انتخاباتی نامزدان به حساب می آید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.