راسموسن: پاکستان مسیر ارسال تدارکات به افغانستان را مسدود نکند

گزارشگر:15 عقرب 1392 - ۱۴ عقرب ۱۳۹۲

mandegarدبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو ) از پاکستان خواست مسیرهای ارسال تدارکات برای نیروهای ناتو در افغانستان را به رغم کشته شدن رهبر طالبان پاکستان در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا، باز نگه دارد.
پاکستان روز یک‌شنبه پس از کشته شدن حکیم‌الله محسود، سرکرده طالبان پاکستان در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به منطقه وزیرستان شمالی در مرز افغانستان اعلام کرد، در روابط با آمریکا تجدید نظر خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو ) در کنفرانسی خبری گفت: من اطمینان دارم مقامات پاکستانی مسیرهای ارسال تدارکات به داخل افغانستان را باز نگه خواهند داشت زیرا ثبات و امنیت در منطقه به سود پاکستان خواهد بود.
دولت پاکستان با محکوم کردن کشته شدن محسود، آن را نوعی تلاش آمریکا برای منحرف کردن مذاکرات صلح با طالبان پاکستان از مسیر خود توصیف کرد.
برخی سیاستمداران پاکستان مسدود شدن مسیر ارسال تدارکات ناتو به داخل افغانستان را در واکنش به این حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به خاک کشورشان خواستار شده‌اند.
پاکستان مهم‌ترین مسیر ارسال تجهیزات و تدارکات برای نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان به شمار می‌رود. مسدود شدن این مسیر ارسال تدارکاتی برای آمریکا به شدت مشکل‌ساز خواهد بود؛ آن‌هم در حالی که نیروهای غربی آماده می‌شوند تا پایان سال آینده افغانستان را ترک کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.