ترتیب نام نامزدان ریاست جمهوری در برگه‌های رای‌دهی مشخص شد

گزارشگر:5 قوس 1392 - ۰۴ قوس ۱۳۹۲

mandegarکمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک قرعه‌کشی، ترتیب نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را در برگه‌های رای دهی مشخص کرد.
نشان انتخاباتی نامزدان پیش از این در زمان ثبت نام تعیین شده بود.
قرعه کشی ترتیب نام‌ها در برگه‌های رای دهی، روز گذشته در حضور شماری از نامزدان، نماینده‌های آنها و نهادهای مدنی انجام شد.
یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت که بر اساس ترتیبی که روز گذشته مشخص شد، اسامی و تصاویر نامزدان در برگه‌های رای دهی چاپ خواهد شد.
فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به تاریخ ۲۹ عقرب اعلام شد.
نام داوود سلطانزوی که از فهرست ابتدایی نامزدان حذف شده بود، به اساس فیصله کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی به فهرست نهایی افزوده شد و شمار نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به یازده نفر رسید.
۲۷ نفر خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام کرده بودند که شماری از آنها از فهرست ابتدایی حذف شده بودند.
همچنان قرعه کشی برای ترتیب نام نامزدان انتخابات شوراهای ولایتی در برگه‌های رای دهی نیز امروز انجام شد.
به اساس فهرست نهایی اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، ۲۷۱۳ نفر نامزد انتخابات شوراهای ولایتی هستند که از این جمله ۳۰۸ نفر آن زنان هستند.
تعیین موقعیت نام نامزدان در برگه‌های رای دهی، رای دهندگان را کمک خواهد کرد تا به سادگی نامزد مورد علاقه شان را پیدا و انتخاب کنند.
کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که با اجرای این مرحله، یک قدم دیگر برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در افغانستان به پیش گذاشته شد.
ترتیب فهرست نامزدان در ورق رأی دهی:
۱. عبدالله عبدالله
۲. محمد داوود سلطانزوی
۳. عبدالرحیم وردک
۴. عبدالقیوم کرزی
۵. اشرف غنی احمدزی
۶. محمد نادر نعیم
۷. زلمی رسول
۸. قطب الدین هلال
۹. گل آغا شیرزی
۱۰. عبدالرب رسول سیاف
۱۱. هدایت امین ارسلا

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.