عیادت کرزی از ابوذر

گزارشگر:10 حمل 1393 - ۰۹ حمل ۱۳۹۳

رییس‌جمهور کرزی از ابوذر تنها فرزند بازمانده‌ سردار احمد، روزنامه‌نگار افغانی که همراه با همسر و دو کودکش در حمله هفته پیش هتل سرینا کشته شدند، عیادت کرد.
ابوذر پسر سه ساله سردار احمد خبرنگار خبرگزاری فرانسه در کابل، یک روز پیش از نوروز در این حمله طالبان هدف پنج گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد.
در این رویداد علاوه بر پدر چهل ساله و حمیرا مادرش، خواهر و برادر هفت و پنج ساله اش، نیلوفر و عمر، هم کشته شدند.mnandegar-3
به گفته بستگان ابوذر، در این حادثه دو گلوله به سر، دو گلوله به تن و یک گلوله به پای او اصابت کرد.
وضعیت سلامت این کودک ابتدا وخیم بود اما در چند روز گذشته داکتران معالج او از بهبود وضعیتش خبر داده‌اند.
براساس خبرنامه ریاست جمهوری افغانستان، رییس جمهوری کرزی از ابوذر در بیمارستان ایمرجنسی عیادت کرد و «به داکتر ثریا دلیل وزیر صحت عامه مجدداً هدایت داد که با مشوره داکتران معالج ابوذر، او را برای مداوای بیشتر و صحت‌یابی کامل به هر کشور خارجی که مناسب است، اعزام کند.»
در روزهای اخیر تصاویر زیادی از ابوذر در جریان مداوا در بیمارستان در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌است و شخصیت‌های متعدد از او در بیمارستان عیادت کردند.
داکتران معالج ابوذر گفتند که او بلافاصله پس از به هوش آمدن، حمیرا، اسم مادرش را صدا زد. پس از انتشار این خبر شماری از زنان فعال مدنی با گرد آمدن در برابر بیمارستان ایمرجنسی در کابل از ابوذر اعلام حمایت کردند و در پلاکاردهایی که با خود حمل می‌کردند، نوشتند که آنها همه مادران ابوذر هستند.
همچنین ایندین اکپرس، روزنامه هندی گزارش داده‌است که امیتاب بچّن، بازیگر، تهیه کننده، خواننده و مجری مشهور سینمای بالیوود حمایت خود را از ابوذر اعلام کرده‌است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.