وزارت داخله: اجازۀ بررسی پروندۀ امرخیل را ندادند

گزارشگر:2 سرطان 1393 - ۰۱ سرطان ۱۳۹۳

وزارت داخله اعلام کرد که کمیسیون انتخابات به هیأت این وزارت اجازۀ بررسی اتهامات وارد بر ضیاءالحق امرخیل را نداده است.
فرمانده پولیس کابل، اخیراً ضیاءالحق امرخیل رییس دبیرخانۀ کمیسیون انتخابات را متهم به تقلب گسترده به سود یک نامزد مشخص کرد و گفت که در این زمینه اسناد و شواهد معتبر در اختیار دارد. mnandegar-3
وزارت داخله در اعلامیه‎یی گفته است: «پس از آن که فرمانده پولیس کابل، رییس دارالانشای کمیسیون انتخابات را به انتقال غیر قانونی مواد حساس انتخاباتی متهم کرد، هیأتی را به تاریخ ۲۵ جوزا توظیف نمودیم تا از نزدیک با مسوولان کمیسیون انتخابات موضوع را مورد بررسی قرار دهد؛ اما کمیسیون محترم انتخابات از پذیرفتن هیأت وزارت امور داخله برای تحقیق در این مورد، امتناع ورزید.»
بر بنیاد این خبرنامه، مسوولان کمیسیون انتخابات به هیأت موظف وزارت امور داخله استدلال کردند که اتهام وارد شده به رییس دارالانشای کمیسیون از سوی فرمانده پولیس کابل، به کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی محول می‌گردد تا از آن طریق مورد بررسی قرار گیرد.
وزارت امور داخله در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده و از چه‌گونگی توظیف هیأت یاد شده نیز رسانه‌های کشور را آگاه ساخته است.
در حال حاضر نیز وزارت امور داخله آماده‌گی دارد که در صورت ضرورت با هر مرجعی که در این مورد تحقیق نماید، همکاری همه‌جانبه داشته باشد.
این درحالی است که ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله و برخی منابع دیگر مدعی هستند که کمیسیون شکایات و کمیسیون انتخابات به ویژه آقایان امرخیل و ستار سعادت رییس کمیسیون شکایات، در تبانی با هم در بردن انتخابات به دور دوم و تقلب‎های سازمان‎یافته به سود اشرف غنی احمدزی نقش دارند.
داکتر عبدالله گفته که دیگر به کمیسیون‎های انتخاباتی اعتمادی ندارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.