کرزی خطاب به مردم: مثل ارگو، ارگون را نیز کمک کنید

گزارشگر:28 سرطان 1393 - ۲۷ سرطان ۱۳۹۳

رییس‌جمهور کرزی در رأس یک هیأت بلندرتبۀ دولتی روز جمعه، به ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا سفر کرد.
هدف این سفر، دیدار و دلجویی از خانواده‌های قربانیان حملۀ انتحاری روز سه شنبه ۲۴ سرطان ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا عنوان شده است که در آن دست‌کم ۹۰ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.mnandegar-3
آقای کرزی که در حضور جمعی از بازمانده‎گان حملۀ تروریستی اخیر در ولسوالی ارگون صحبت می‎کرد، گفت که کل مردم افغانستان از حادثه‌یی‌که در ارگون صورت گرفت، غمگین هستند؛ اما صبر و همت مردم افغانستان بالاست و چنین غم‌هایی را ملت‌های دیگر تحمل کرده نمی‎توانند.
آقای کرزی گفت: این‏که این غم‎ها چه‌گونه رخ می‎دهد، همۀ ما می‎دانیم؛ اما امروز شکایت نمی‎کنیم و در مقابل دشمن با همت ایستاده هستیم.
او به بازمانده‎گان قربانیان رویداد تروریستی اخیر گفت: خبر هستم که از برخی خانواده‎ها چهار و پنج عضوشان در این رویداد جان باخته‎اند؛ حکومت افغانستان به اندازۀ توانش با خانواده‎های شهدا کمک می‎کند و دوباره برای تان مسجد خواهد ساخت و بازار ارگون را با نقشۀ جدی جور خواهد کرد و برای خانواده های شهدا زمین خواهد داد. برای خانوادۀ زخمیان نیز کمک‎‌هایی خواهیم کرد.
آقای کرزی در جریان صحبت‎هایش خطاب به مردم افغانستان گفت: همانطوری‌که به قربانیان رویداد ارگوی بدخشان کمک کردید، به قربانیان رویداد تروریستی ولسوالی ارگون نیز کمک کنید.
در این سفر، حامد کرزی را دکتر رنگین دادفر سپنتا مشاور امنیت ملی، عمر داوودزی وزیر داخله، عمر زاخیل وال وزیر مالیه، امیرزی سنگین وزیر مخابرات، صادق مدبر رییس دبیرخانۀ شورای وزیران و عبدالکریم خرم رییس دفتر آقای کرزی همراهی می‎کردند.

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.