۹۲ درصد نیروهای پولیس نمی‌توانند حتا نام‌شان را بنویسند

- ۰۱ میزان ۱۳۹۱

روزنامه فایننشال تایمز با تاکید بر این که ۹۲ درصد از نیروهای پولیس افغانستان نمی‌توانند حتا نام خود را بنویسند، نوشته است که اظهارات سیاستمداران مبنی بر خوب بودن اوضاع امنیتی در افغانستان، حقیقت ندارد.
روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در گزارشی می‌نویسد: از آغاز سال جاری حدود ۵۰ سرباز امریکایی و نیروهای بین‌المللی با شلیک گلوله سربازان افغان کشته شده‌اند.
روزنامه مذکور در ادامه نوشت: برای فهمیدن انگیزه‌های سربازان افغانی که در این حوادث دست دارند، باید به دقت به عملکرد نیروهای پولیس نگریست. نیروهای پولیس آماده‌گی لازم را ندارند و اعضای آن از افراد مسلح سابق هستند و ۹۲ درصد از افراد پولیس نمی‌توانند حتی اسم‌هایشان را بنویسند.
روزنامه فایننشال تایمز گزارش می‌دهد: اگر امریکا، انگلیس و هم‌پیمانان آنان به ترک افغانستان بیندیشند، در این صورت آشوب واقعی در این کشور شکل خواهد گرفت.
روزنامه مذکور نوشت: امریکا و هم‌پیمانان آن باید با دولت افغانستان صادق باشند، چرا که خارج کردن ۲۰۰ هزار سرباز به صورت ناگهانی این پیام را به افراد مسلح، طالبان و همسایگان افغانستان می‌دهد که دولت همچنان می‌تواند مسوولیت‌های امنیتی خود را بر عهده بگیرد.
روزنامه مذکور اعلام کرد که افراد سیاسی و مسوولان نظامی می‌گویند که اوضاع امنیتی در افغانستان بهبود یافته است و دولت می‌تواند به مسوولیت‌های خود عمل کند، اما این اظهارات درست نیست. حقیقت این است که افغانستان در اوضاع امنیتی نابسامانی به سر می‌برد و این همان چیزی است که ما اکنون شاهد آن هستیم و تا سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.