عبدالله عبدالله: خروج نیروهای خارجی بسیار ناگهانی است

- ۱۸ قوس ۱۳۹۳

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی دولت وحدت ملی با تأکید بر اینکه پشتیبانی هوایی همچنان برای برخی اقدامات در کشور لازم است، گفت: نیروهای غربی بسیار زود افغانستان را ترک می‌کنند.

داکتر عبدالله در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز گفت، نیروهای تحت حمایت ناتو بسیار عجولانه در حال خروج هستند و قرار است تمام نیروها رزمی تا پایان ماه جاری افغانستان را ترک کنند.mnandegar-3

وی تاکید کرد: ما زمان زیادی را در سال جاری از دست دادیم که دلیل آن اختلاف نظر حامد کرزی، رییس جمهوری سابق افغانستان با رهبران غربی بود. خروج نیروهای خارجی بسیار ناگهانی است. دو سال پیش ۱۵۰ هزار نیروی بین المللی و چندین جت و هلی کوپتردر افغانستان حضور داشتند و قرار است طی دو ماه آن‌ها به ۱۲ هزار تن کاهش یابند. ما همچنان به پشتیبانی هوایی برای انتقال مجروحان، اطلاعات و جت‌های سریع نیاز داریم.

نشریه ساندی تایمز در ادامه به نقل از یک جنرال انگلیسی گزارش داد که نیرو و جت‌های بیشتر در سال آیندۀ میلادی به افغانستان ارسال شود و رشد نیروی هوایی افغانستان سه سال زمان می‌برد.

با این حال دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس تاکید کرده است که سایر کشورها پوشش هوایی برای افغانستان فراهم می‌کنند. اظهارات عبدالله در حالی مطرح می‌شود که رییس جمهوری افغانستان در جریان نشست روز پنج شنبه کنفرانس لندن از خروج نیروهای رزمی خارجی پس از ۱۳ سال استقبال کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.