هشدار از هدر رفتن هزینه‎های امریکا در افغانستان

گزارشگر:شنبه 25 دلو 1393 - ۲۴ دلو ۱۳۹۳

بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان تاکید کرد که واشنگتن باید از اشتباهات پرهزینه خود که در جریان بازسازی افغانستان مرتکب شده، درس بگیرد و شرایط نظارت بر هزینه‌ها را سخت‌تر کند، در غیر این صورت با اتلاف بیشتر هزینه‌ها در افغانستان مواجه می‌شود.
به گزارش خبرگزاری رویترز، جان سوپکو، بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان اظهار داشت: دولت امریکا باید نحو فعالیت خود در افغانستاmnandegar-3ن را تغییر دهد و شرایطی سختگیرانه‌تر برای کمک‌های خود اعمال کرده و نظارتی بسیار نزدیک‌تر بر مصرف پول‌هایش در افغانستان داشته باشد.
سوپکو، در مصاحبه‌یی که از محل سفارت امریکا در کابل انجام داد، گفت: اگر ما شرایطی سخت‌تری را بر صرف هزینه‌ها اعلام نکنیم و نظارت کاملی نداشته باشیم و اگر ما وضعیت افغانستان را در نظر نگیریم، خطر هدر دادن هزینه‌هایمان را به جان خریده‌ایم.
وی گفت: ما کارشناسانی را به خدمت گرفته‌ایم تا درباره درس‌های فراگرفته شده و چگونگی بازسازی بهتر افغانستان به منظور پوشش مسایل این کشور شامل مواد مخدر، فساد و مدیریت، گزارش‌هایی را تهیه کنند.
سوپکو همچنین خاطرنشان ساخت که توصیه‌های وی و دیگر کارشناسان به آژانس توسعه بین‌المللی امریکا همواره لحاظ نمی‌شود.
وی تاکید کرد که به طور خاص نگران این است که خروج سربازان خارجی از افغانستان و بدتر شدن وضعیت این کشور کار را برای نظارت بر هزینه‌های وعده داده شده آژانس توسعه بین‌المللی امریکا برای افغانستان سخت‌تر کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.