مواد خوراکی نیروهای امنیتی به طالبان رسید

گزارشگر:شنبه 1 جوزا 1395 - ۳۱ ثور ۱۳۹۵

وزارت دفاع ملی تایید می‌کند قسمتی از مواد خوراکی که قرار بوده در ولایت بغلان به نیروهای امنیتی فرستاده شود در اختیار طالبان قرار گرفته‌است. این در حالی است که بارها ادعایی مطرح شده است که حلقه هایی در حکومت به طالبان در شمال و برای داعش در شرق کشور از طریق هوا مهمات و غذا پرتاب می کنند.
mandegar-3حدود یک هفته در منطقۀ سرخ‌کوتل ولایت بغلان ۸۰ تن از نیروهای امنیتی در محاصرۀ طالبان قرار داشتند که سرانجام یک‌روز پیش از محاصره بیرون شدند.
این نیروهای امنیتی ویدیوهای مستندی از رسیدن مواد اکمالاتی‌شان به طالبان را در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسانیده و گفته‌اند زمانی که در محاصره بودند درخواست اکمالات غذایی کردند اما دولت آن را در اختیار طالبان قرار داده‌است.
قدم شاه شهیم، رییس ستاد ارتش افغانستان در این مورد در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت که راه اکمالاتی یک پاسگاه به نام مبارز در سرخ‌کوتل مسدود شده بود که این موضوع در جنگ‌ها معمول است و محاصره بودن نمی‌تواند.
به گفتۀ آقای شهیم پس از آن‌که نیروهای در محاصره تقاضا کردند که از لحاظ آب و نان به مشکل مواجه‌اند، هواپیماهای می‌۱۷ مواد حاشیه‌یی غذایی را برای این نیروها برده‌اند اما به دلیل سرعت باد، پرتاب‌هایی که صورت گرفته پس از اصابت به زمین چند بوری نان را طالبان گرفته‌اند.
قدم شاه شهیم گفت فکر نکنم کدام تجهیزات دیگر در اختیار طالبان قرار گرفته باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.