هزاران پناه‌جو خود را جنگ‌جویان پیشین طالبان معرفی کرده اند

بربنیاد گزارش رسانه‌های آلمان، هزاران پناه‌جوی افغانستانی در جریان تحقیق و مصاحبه‌اش، خود را به عنوان عضو سابق گروۀ طالبان معرفی کرده‌اند.
مجلۀ اشپیگل چاپ آلمان نیز در شمارۀ تازه‌اش نوشته، از آن‌جایی که بحران مهاجرت درسال ۲۰۱۵ میلادی، شروع شد، احتمال دارد که هزاران جنگ‌جوی طالبان از افغانستان به آلمان آمده‌ باشند.
MANDEGARاین مجله هم‌چنان گزارش داده که این معلومات را از ادارۀ آلمان فدارال در امور مهاجرت و پناه‌هنده‌گی به‌دست‌آورده‌است.
درعین حال، گزارش شده که دادستان کُل آلمان در حال تحقیق به بیش از ۷۰ تن در این رابطه است.
گفتنی‌ست که کسانی‌که ادعا کرده‌اند که عضویت سابق طالبان را داشته‌اند به هزاران تن می‌رسند؛ اما تا به حال دقیق معلوم نیست که این مهاجران افغانستانی چرا خود را به عنوان اعضای گروۀ طالبان معرفی کرده‎‌اند.
قرار است در روزهای آینده‌ تحقیق در دو شهر بزرگ آلمان که زیادترین مهاجران افغانستانی در آن زنده‌گی می‌کنند، و متهم به عضویت در گروۀ طالبان اند، آغاز گردد.
این گفته‌ها در حالی صورت می‌گیرد که بررسی‌ها در مورد کسانی که در آلمان زنده‌گی می‌کنند و احتمال دارد که عضو گروۀ داعش باشند، آغاز شده‎اند.
پیش از این نیز شماری از پناه‌جویان در آلمان از سوی پولیس آن کشور به ظن عضویت در گروه‌های تروریستی و یا هم دارای پیشینۀ جرمی دستگیر شده‎اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.