آماده‌گی سربازان افغانستانی برای اشتراک در بازی‌های جهانی

گزارشگر:شنبه 24 سرطان 1396 - ۲۳ سرطان ۱۳۹۶

mandegar-3سربازان ارتش می‌گویند که به آیندۀشان خوشبین استند و با وجود معلولیت، می‌خواهند به آرزوهای‌شان برسند.
شماری از سربازانی که اعضای بدن‌شان را در جنگ با هراس‌افگنی از دست داده‌اند، اکنون برای بازی‌های جهانی در کانادا موسوم به «انوکتوس گیمز» آماده‌گی می‌گیرند.
این سربازان می‌گویند که برای حضور پُر قدرت در رقابت‌های کانادا که تا دوماه دیگر برگذار می‌شود، تمرین‌های ویژه را انجام می‌دهند.
این رقابت‌ها در رشته‌های تیراندازی با کمان، دوچرخه‌سواری کوهستانی، قایق‌رانی در فضای باز، بسکتبال، تنیس، راگبی، قدرت کشیدن و والیبال برگذار خواهند شد.
شمار این سربازان که برای شرکت در رقابت‌های جهانی پاراالمپیک در کانادا آماده‌گی می‌گیرند، به هفت تن می‌رسد.
محمد عیسی یکی از کسانی است که می‌گوید از میان ده‌ها سربازی که اعضای بدن‌شان در جنگ در برابر هراس‌افگنان آسیب دیده است، برای حضور در این رقابت‌ها برگذیده شده است.
محمد عیسی گفت: “احساس خوشی می‌کنم و می‌خواهم در آن‌جا با دوستان خود برویم و برندۀ این مسابقات شویم و نام افغانستان را بلند کنیم”.
این سربازان می‌گویند که به این باور استند که به آینده خوشبین استند و باوجود معلولیت، می‌خواهند به آرزوهای‌شان برسند.
نصیر احمد، سرباز پیشین ارتش گفت: “من هیچ وقت مأیوس نبوده‌ام. هیچ وقت نخواستیم خود را مأیوس بسازم. هر کار می‌توانم انجام دهم. ورزش‌های مختلف را انجام می‌دهم”.
رقابت‌های پاراالمپیک میان سربازان معیوب هفده کشور از بیست‌وسه تا سی ماه سپتمبر سال روان میلادی در شهر تورانتوی کانادا برگزار می‌شوند.
در حدود ۵۵۰ رقابت کننده در رشته‌های تیراندازی با کمان، دوچرخه‌سواری کوهستانی، قایق‌رانی در فضای باز، بسکتبال ، تنیس، راگبی، قدرت کشیدن و والیبال باهم رقابت خواهند کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.