کرزی: هند رهبری منطقه را به دست گیرد

گزارشگر:یک شنبه 16 میزان 1396 - ۱۵ میزان ۱۳۹۶

رییس‌جمهور سابق افغانستان با انتقاد شدید از حمایت‌های تروریستی پاکستان علیه کشورش از هند خواست که رهبری منطقه را برعهده بگیرد.
حامد کرزی در گفت‌وگوی تفصیلی با تایمز اعلام کرد: پاکستان ارتباط مستقیم با سازمان‌های تروریستی دارد.
mandegar-3وی ادامه داد: اگر امریکا سیاست خود را در قبال افغانستان تغییر داده این اقدام برای مبارزه با افراط گرایی انجام نگرفته بلکه برای اعمال فشار به پاکستان بنا به دلایل دیگری صورت گرفته است. ما هیچگونه سوءنیت علیه پاکستان نداریم. ما می‌خواهیم این کشور را به عنوان همسایه‌مان در نظر بگیریم.با این حال پاکستان با وجود چندین بار تلاشش برای رفع شکاف‌ها چنین احساسی ندارد.
کرزی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه هند باید برای حفظ صلح در منطقه کمک کند گفت: ما از هند می‌خواهیم که به ارتقای ارتش افغانستان کمک کند. ما می‌خواهیم هند به نیروهای ما آموزش داده و تجهیزات بدهد.
وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به نقش امریکا در منطقه گفت: حقیقت این است که سیاست‌ امریکا برای برقراری صلح در منطقه شکست خورده است.
کرزی امریکا را متهم کرد که به جای کمک به شکست و تحت کنترل درآوردن تروریسم در منطقه دروازه‌های بیشتری به روی آنها باز کرده است.
وی از هند خواست که روابط مستقلی با افغانستان داشته باشد. اگر هند حمایت کامل برای پایان یافتن افراط گرایی نشأت یافته از پاکستان در منطقه ارائه کند در این صورت صلح منطقه به دست می‌آید.
کرزی در ادامه اظهاراتش گفت: دهلی نقش بزرگی در توسعه زیرساختی در افغانستان دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.