ارگ: عملیات نابودسازی مراکز تولید مواد مخدر آغاز شد

گزارشگر:سه شنبه 30 عقرب 1396 - ۲۹ عقرب ۱۳۹۶

ریاست جمهوری کشور اعلام کرده است که عملیات نابودی مراکز تولید مواد مخدر در افغانستان آغاز شده است.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته که حکومت افغانستان برای نخستین بار با پشتیبانی مأموریت حمایت قاطع، شب گذشته mandegar-3عملیات نابودی مراکز پروسس مواد مخدر در کشور را آغاز کرد.
در خبرنامه آمده است که در حمله های هوایی شب گذشته، هشت مرکز عمده پروسس مواد مخدر نابود شدند.
خبرنامه افزوده که تمرکز عمده این عملیات در مرحله کنونی، بر ولایت هلمند به ویژه ولسوالی‌های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد می‌باشد.
ریاست جمهوری گفته:» حکومت افغانستان با توسل به این رویکرد که بدون مبارزه با اقتصاد جرمی، تأمین صلح و ثبات دشوار خواهد بود، تصمیم و تدابیر جدی را برای هدف قراردادن منابع پروسس مواد مخدر روی دست گرفته است تا همه مراکز پروسس و تجارت مواد مخدر در کشور، محو گردد».
در خبرنامه آمده که حکومت افغانستان باورد دارد که جنگ کنونی، جنگ مواد مخدر است و این پدیده منبع اساسی تمویل طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی به شمار می رود و نیز تروریستان با استفاده از آن به فعالیت هراس افگنی می‌پردازند.
این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، روز چهار شنبه هفته گذشته اعلام کرد که تولید مواد مخدر در افغانستان در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۷ درصد افزایش یافته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.