جمعیت اسلامی: تصمیم ارگ عجولانه و مخالف ثبات افغانستان است

گزارشگر:سه شنبه 28 قوس 1396 - ۲۷ قوس ۱۳۹۶

حزب جمعیت اسلامی افغانستان به تصمیم ارگ درباره برکناری استاد عطامحمد نور والی بلخ به شدت واکنش نشان داده و آن را محکوم کرده است.
شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان با نشر اعلامیه‌یی گفته است که تصمیم ارگ درباره برکناری والی بلخ، یک اقدام عجولانه، غیر mandegar-3مسوولانه، مخالف ثبات و امنیت افغانستان و منافی اصول موافقتنامه حکومت وحدت ملی می‌باشد.
در اعلامیه آمده:»جمعیت اسلامی افغانستان نشر خبر تصمیم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان را در مورد استاد عطا محمد نور والی بلخ و رییس اجرایی جمعیت اسلامی، یک اقدام عجولانه، غیر مسوولانه، مخالف ثبات و امنیت افغانستان و منافی اصول موافقتنامه حکومت وحدت ملی می‌داند و آن را شدیدا محکوم می‌کند».
در اعلامیه تاکید شده است که جمعیت اسلامی افغانستان پس از بازگشت رییس جمعیت از سفر رسمی و حضور برخی از اعضای شورای رهبری جمعیت اسلامی که در کابل نیستند، به زودی موضعش را به صورت مشخص در این مورد اعلام می‌دارد.
در همین حال، شماری زیادی از سیاسیون کشور نیز تصمیم ارگ درباره برکناری والی بلخ را محکوم کرده و تاکید کرده‌اند که برکناری استاد عطا به بی ثباتی در کشور ختم خواهد شد.
ارگ ریاست جمهوری دیروز اعلام کرد که استعفای عطا محمد نور را منظور کرده است.
اما اطرافیان والی بلخ می‌‎گویند که او استعفا نداده است.

اشتراک گذاري با دوستان :