نخست‎‌وزیر پاکستان به امریکا: افغانستان به ویتنامی دیگر تبدیل می‌شود

گزارشگر:سه شنبه 10 دلو 1396 - ۰۹ دلو ۱۳۹۶

نخست‌وزیر پاکستان با هشدار به امریکا درباره تبدیل شدن افغانستان به ویتنام دوم،‌ اعلام کرد با وجود قطع کمک‌های مالی امریکا ما مسیر انتقال تجهیزات این کشور به افغانستان را نخواهیم بست.
mandegar-3به گزارش داون نیوز، شاهد خاقان عباسی اعلام کرد با وجود قطع کمک‌های مالی امریکا به پاکستان، ما مسیر انتقال تجهیزات به افغانستان را مسدود نخواهیم کرد.
نخست‌وزیر پاکستان ضمن هشدار به سران کاخ سفید تصریح کرد: تمام مشکلات افغانستان باید از طریق گفت‌و گو حل شود، در غیر این صورت افغانستان به ویتنام دوم برای امریکا تبدیل خواهد شد.
وی گفت: ما توجهی به خلف وعده امریکا نکرده و مبارزه خود با تروریسم را همچنان فعال نگه داشته‌ایم، ولی مقامات امریکا باید توجه داشته باشند که با همکاری اسلام آباد تا کنون بیش از یک میلیون و صد هزار بار هواپیماهای آنان به سمت افغانستان پرواز کرده است.
عضو ارشد حزب نواز بیان کرد: ما در راه مبارزه با تروریسم آماده هرگونه همکاری هستیم و برای نشان دادن صداقت خود پناهگاه‌های امن تروریستی در خاک پاکستان را نابود کرده‌ایم.
عباسی افزود: ما آماده‌ایم تا به امریکا برای مذاکره صلح در افغانستان کمک کنیم چرا که امنیت در افغانستان باعث امنیت در پاکستان خواهد شد.
وی تاکید کرد قطع کمک‌های مالی امریکا تاثیری بر پاکستان نخواهد داشت زیرا این کمک‌ها هیچ‌گاه با انگیزه حمایت‌های رفاهی از مردم پاکستان صورت نگرفته است.
روابط میان پاکستان و امریکا پس از اتهام‌زنی ترامپ به شدت خراب شده و طی ماه‌های اخیر با چالش‌های جدی مواجه شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.