شاهراه کابل- جنوب همچنان مسدود است

گزارشگر:چهار شنبه 16 حوت 1396 - ۱۵ حوت ۱۳۹۶

شاهراه کابل – کندهار از پنج روز به این طرف به روی ترافیک مسدود است و دیشب هنگام برداشتن خیمۀ تحصن معترضان، درگیری میان مظاهره‌کنندگان و نیروهای امنیتی به وقوع پیوسته است.
mandegar-3شاهراه کابل – کندهار، روز شنبه همین هفته در پی کشته‌شدن دو باشندۀ روستای شیرآباد ولسوالی قره باغ مسدود شد تا این‌ که سرانجام برای بازگشایی این مسیر دیشب نیروهای امنیتی مداخله کرده‌اند.
انجنیر صدیق‌الله ذهین، یکی از تنظیم‌کنندگان تظاهرات گفت: دیشب در پی آتش‌زدن خیمۀ تحصن معترضان، شمار مظاهره‌کنندگان افزایش یافت و مردم نیز احساساتی شدند.
او گفت «پولیس بر خیمۀ تحصن در نزدیکی دروازۀ بلخ شهر غزنی هجوم برد و زمانی که معترضان در برابر پولیس مقاومت نشان داد، پولیس دست به اسلحه برد که در نتیجه دو تن زخمی شدند و اکنون در بیمارستان اند و سه تن از بزرگان ما را پولیس با خود برده و امروز شمار مردم افزایش یافته و احساساتی نیز می‌باشند».
معترضان هشدار داده اند، شاهراه کابل – کندهار تا زمانی مسدود خواهد بود که خواست‌های آنان برآورده شود.
در حال حاضر، هزاران مسافر در شاهراه کابل – کندهار برای بازشدن این مسیر منتظر اند.
گل آغا، یکی از مسافرین گفت: «اطفال و زنان که در مسیر راه گیر مانده اند، بسیار دچار مشکل اند و دولت باید اقدام کند که راه باز شود همگی دچار مشکل شده اند».
عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفت: برای امنیت شهر غزنی، نیروهای بیشتر مستقر شده اند و تلاش دارند که جلو وخامت اوضاع را بگیرند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.