۱۵ قاچـاقچی مواد مخـدر به ۵ تا ۱۶ سـال زندان محـکوم شـدند

گزارشگر:چهار شنبه 18 میزان 1397 - ۱۷ میزان ۱۳۹۷

mandegar-3در هفتۀ گذشته، ۱۵ نفر از جمله یک زن به جرم قاچاق مواد مخدر از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به ۵ تا ۱۶ سال زندان محکوم شده‌اند.
در خبرنامه منتشر شده از سوی این مرکز قضایی، از این افراد نام برده نشده؛ اما گفته شده است که این ۱۵ نفر از سوی پولیس مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر در ارتباط به قاچاق بیش از ۱۸ کیلوگرام مواد مخدر نوع هرویین، ۱۴۷ کیلوگرام تریاک، بیش از ۲۳۶ کیلوگرام چرس و ۴۳۹ گرام مت امفتامین یا شیشه بازداشت شده‌اند.
افزون بر این، پولیس مبارزه با مواد مخدر و مسکرات ۳۰ نفر دیگر را در پیوند به ۱۹ قضیه‌ قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده و پرونده‌ آن‌ها را به منظور رسیده‌گی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر فرستاده است.
از جملۀ این تعداد، ده نفر آنان افرادی هستند که می‌خواستند مواد مخدر نوع هیرویین و چرس را با استفاده از شیوه‌ جاسازی در بطن و بکس‌های سفری از فرودگاه بین‌المللی کابل به کشورهای هند و ترکیه انتقال بدهند.
در یک اعلامیۀ‌ این مرکز آمده‌است که از نزد این افراد به‌طور مجموعی بیش از ۴۶ کیلوگرام هرویین، بیش از ۴۷۶ کیلوگرام تریاک، بیش از ۴ کیلوگرام چرس، یک هزار ۲۱۴ تابلیت روان‌گردان (K)، بیش از ۱۱۸ کیلوگرام مواد کیمیاوی، مبلغ ۲۶ هزار و ۶۰ هزار افغانی، یک هزار و ۶۰۰ دالر امریکایی، ۳۲ دستگاه تلفن همراه، یک میل سلاح و پنج عراده واسطه‌ نقلیه به‌دست آمده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.